Eestlaste rahvusvahelised tulemused: Tänak / Järveoja ralli MM-il punktikohal, kardisportlased Itaalias edukad, Kasemets Ameerikas viies

Ott Tänak ja Martin Järveoja
Ott Tänak ja Martin Järveoja — FOTO: Scanpix

Nädalavahetusel osalesid Eesti autosportlased mitmel rahvasvahelisel võistlusel. MM-tasemel lõpetasid Ott Tänak / Martin Järveoja Mehhiko ralli tehniliste probleemide kiuste punktikohal, kardisportlased võistlesid edukalt Itaalias ja Tõnis Kasemets kestvussõidul Ameerikas, kirjutab uus.autosport.ee.

Erinevaid tehnilisi probleeme kogenud Ott Tänak / Martin Järveoja (Ford Puma Rally1) lõpetasid Mehhikos sõidetud autoralli MM-etapi üheksanda kohaga. Ralli võitsid Sebastien Ogier / Vincent Landais (Toyota GR Yaris Rally1). Ogier / Landais on ka MM-i liidrid 56 punktiga, Tänakul / Järveojal on 47 punkti.

Ave Motorsport, kus sõitis ka Tõnis Kasemets (Ligier JS P320) sai sportautode IMSA meistrivõiste etapil, Sebringi 12 tunni sõidus LMP3 klassis viienda koha. Üldarvestuses olid nad 16. Sõidu üldvõidu saavutas Whelen Engineering Racing Cadillac (Cadillac V-Series R) koosseisus Pipo Derani, Alexander Sims ja Jack Aitken.

Martin Rump osales KCMG-tiimi (Toyota Supra GT4) koosseisus Nürburgringi kestvussõitude sarja avaetapil, mis lõppes tiimile katkestamisega.

Arvukalt Eesti kardisportlasi võistles Itaalias Lonato rajal toimunud Trofeo Andrea Marguttil ja paljud neist jõudsid ka finaalidesse. Klassis KZ2 saavutas Markus Kajak (KH Racing Team) kolmanda koha. Klassis Mini oli alla kümneaastaste arvestuses Albert Tamm (Babyrace Driver Academy) teine ja Mark Martin Loomets (Gamoto SRL) üheksas.

OK Junioris saavutas parima tulemuse kuuenda kohaga lõpetanud Hugo Rajamets (Vihur-Team), Aleksander Uusneem (Urmas Uusneem) oli 14., Meryl Peldes (Aqva Racing) 18., Oskar Lukas Ausing (Tark Racing) 23., Maksim Starikov (Talvar Racing) 24. ja  Aron Kivilo (Talvar Racing) 25. kohal.

Klassis X30 Senior sai Patrick Sarapuu (KH Racing Team) 23. koha.