Eestlased võistlesid kardispordi Champions of the Future Academy etapil Dubais

Eesti kardisõitjad osalevad Champions of the Future Academy sarjas.
Eesti kardisõitjad osalevad Champions of the Future Academy sarjas. — FOTO: Erakogu

Dubais sõideti Champions of the Future Academy etapid, kus Mini 60 rivis oli stardis ka kolm eestlast. Kiirust jagus, kuid ettearvamatud sõidud tõid ootamatuid tulemusi.

Laupäevases kvalifikatsioonis näitas neljandat ringiaega Albert Tamm, mis viis eestlase 4. ja 6. kohani eelsõitudes. Nädalavahetust tagantpoolt alustanud Mark Martin Loomets tõusis eelsõitude 10. ja Sebastian Kirss langes 26. kohale. Finaalis näitas parimat ringiaega Albert Tamm, kes võidusõidu jooksul palju kohti kaotas ja siis neid tagasi noppima oli sunnitud. Kasina stardi järel „kakles“ Tammega samas grupis ka Mark Martin Loomets, kes tõusis sõidu lõpuks 7. ja pärast karistuste jagamist koguni 6. kohale. See tagas talle Mini U10 arvestuses finaalist lausa 4. koha.

Pühapäev algas eestlaste jaoks aga eriti tugevalt, kui ajasõidus Loomets esireaväärilise ringiaja põrutas ning Tamm tema järel kolmanda aja sõitis. Sebastian Kirss teenis 17. stardiruudu. Ühe kehva eelsõiduga langes Loomets finaalistardirivis 5. positsioonile, kuid säilitas väga head võimalused Mini U10 konkurentsis poodiumile sõita. Albert Tamm lõpetas kahel korral teisena ja alustas sellelt kohalt ka finaali. Sebastian Kirss tõusis 14. kohale.

Viimase päeva finaalis esikolmiku kohtadele heidelnud Albert Tamm sõitis parima ringiaja ja lõpetas sõidu neljandana, kuid diskvalifitseeriti hiljem ebasportliku käitumise tõttu. Eestlastele raskeks kujunenud finaalis langes 8 kohta Mark Martin Loomets, kes lõpetas 13. kohal, ja Sebastian Kirss finišeeris alles 23. positsioonil.