Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlased näitasid vihmas sõidetud Dakari kolmandal päeval head kiirust

Urvo Männama / Risto Lepik said sõita ka auto tippkiirusel 171 km/h
Urvo Männama / Risto Lepik said sõita ka auto tippkiirusel 171 km/h — FOTO: Martin Macik

Dakari kolmas päev pakkus võistlejatele taas uusi tingimusi. Sel korral siis vihmasadu, mis oli katse piirkonnast varem üle käinud ja sadama hakkas ka katse ajal, kirjutab uus.autosport.ee.

See tähendas, et kuivad jõesängid täitusid veega, mis raskendas liikumist ja samuti oli häiritud kopterite lendamine. Nii võtsid korraldajad vastu otsuse rada lühendada, sest oli oht võistlejate turvalisusele, kui paljud neist oleks nendes oludes jäänud pimedasse.

Algselt oli planeeritud katse pikkuseks 447 kilomeetrit, Urvo Männama ja Risto Lepiku (Toyota Hilux) viimane kontrollpunkt oli 378 kilomeetri peal ja sealt saadeti nad koos paljude teistega otse laagrisse. Päevaga sai Urvo sõnul rahule jääda.

„Tore päev oli, nagu nad meil siin kõik tegelikult olnud on. Erinevalt eilsest oli tänase katse esimene pool kivivaba, saime liivasel rajal kiirelt sõita ja korra ka taganttuulega kätte saada meie masina tippkiiruse 171 km/h. See oli päris huvitav, sest vastutuulega me üle 140 km/h ei liikunud. Vihma tõttu tekkisid täna katsele ka jõed, mille läbimine oli kohati keerulisem ja kaotasime ka ühes neist aega. Õnneks leidsime lahenduse ja saime auto taas liikuma. Kiirus oli hea, enne seda olime seal 15. koha kandis. Ühe kontrollpunkti mitte läbimise eest saame ka trahvi aga suures osas liigume plaani kohaselt ja homme taas uus päev,“ võttis Männama kolmanda päeva kokku.

15 minutiline trahv kontrollpunkti mitte läbimise eest kukutas neid katsel viis kohta ja lõplik tulemus oli 39. koht. Üldarvestuses on nad 48. kohal, kaotust autode klassi liidritele, Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile 6 tundi ja 47 minutit. Uustulnukate arvestuses on nad viiendad.

Toyota Gazoo Racingu Balticsi meeskond Benediktas Vanagas / Kuldar Sikk (Toyota Hilux) said eile autode klassis 18. koha ja jätkavad 37. kohal, kaotades liidrile 3 tundi ja 53 minutit.

Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) tegid ilusa päeva, kui said bagide T4  klassi arvestuses 11. koha. Mitme Dakari kogemusega mehed leidsid märgade olude juures palju positiivset.

„Korralik päev oli. Tänu vihmale ei tolmanud ja see tegi asja lihtsamaks ja arvestades meie seniseid seiklusi, oli hea, et polnud kive. See tähendas vähem kohti, kus rehvi lõhkuda. Samas hästi kiire katse ja raske veoga. Poole pealt hakkas vihm asja huvitavamaks tegema, tuli mitmest jõest läbi tulla, seal olid omad ohud ja paljud konkurendid istusid seal kinni.“ rääkis Triisa.

„Täna tulid kilomeetrid palju kergemalt kätte. Navigaatori jaoks oli lihtne päev täna,“ lisas Meeru.

Triisa ja Meeru koht üldarvestuses omas klassis on 17, kaotust klassi liidritele, Marek Goczalile ja Maciej Martonile on 2:17.35

Toomas Triisa ja Mart Meeru kolmanda päeva kokkuvõte 

Dakari neljandal päeval laagri asukoht ei muutu, see jääb Ha’ili. Katse pikkuseks on 425 kilomeetrit ja kogu päeva pikkus on 574 kilomeetrit. Päev saab olema üsna liivane ja tõustakse vahepeal pea 1300 meetri kõrgusele merepinnast.