Eestlased lähevad sel nädalavahetusel Langel kõrgeid kohti püüdma

Juba sel nädalavahetusel, 2.-3. juulil võõrustab Tartumaal asuv Lange Motokeskus külgvankritega mootorrataste MM- ja quadide EM-etappi, kus kõrgetele kohtadele heitleb ka rohkelt eestlasi.

Võistlust tasub vaatama tulla ainuüksi seetõttu, et Eesti poisid hoiavad rahvusvahelises konkurentsis ülikõrgeid kohti. Kert Varik / Lari Kunnas on peale kolme etappi külgvankrite MM-il teised ning Kevin Saar quadide EM-sarjas kindel liider.

Külgkorvide MM-sarjas on seni toimunud kolm etappi: Hollandis, Tšehhis ja Belgias. Heitlus esikohale on kõigil etappidel olnud väga pingeline ning pole kahtlust, et nii saab see olema ka Langel. MM-i liidrid on hetkel 117 punktiga Hollandi – Tšehhi paar Etienne Bax / Ondřej Čermák. Varik / Kunnasel on teisel kohal olijatena 113 punkti. Eesti ekipaaže on Langele hetkel registreerunud viis.

Peale Langet on kalendris veel kaks MM-etappi

Langel viiakse läbi ka quadide EM-etapp, mis on sarja kolmas. Neljakordne Euroopa meister Kevin Saar on kuuest võidusõidust võitnud neli ja olnud kahes teine ning juhib sarja 144 punktiga norralase Christopher Tveraeni (122 p) ees Saare eesmärk on kindlasti viies tiitel, mille poole kodus aset leidvad kolm võistlussõitu kahtlemata edasi püüelda aitavad. Lisaks Saarele on stardis veel kolm Eesti sõitjat. Quadide EM-sarjas on tänavu kalendris veel vaid üks võidusõit Tšehhis.

Maailmatasemell motokrossi saab Langel näha 2. ja 3. juulil. Laupäeval algab võistluspäev kell 10 külgvankrite treeninguga, esimene kvalifikatsioon on kell 15. Laupäeval on quadide esimese võidusõidu start kell 16.55.

Pühapäeval kell 10.50 on autogrammisessioon, quadide teine võidusõit kell 11.45 ja kolmas kell 14.15. Külgvankrite võidusõidud on pühapäeval kell 13.15 ja 16.00

Piletid müügis Piletilevis ja kohapeal. 1 päeva pilet 25 eurot, 2 päeva pilet 35 eurot. Kuni 6-aastastele k.a sissepääs tasuta. Kämpingu pilet sõidukile maksab 50 eurot (sisaldab ka elektrit), kämpingus pakub meelelahutust eraldi telk baari ja muusikaga.

Rohkem infot: https://langemotokeskus.com/sidecar-world-championship

Autor/aIIikas: msport.ee