Eesti säilitas Rahvusvahelise enduro kuuepäevasõidu (ISDE) viienda võistluspäeva järel 12nda koha

Foto: msport.ee

Eesti rahvuskoondis lõpetas Prantsusmaal Rahvusvahelise enduro kuuepäevasõidu (ISDE) viienda võistluspäeva 12. kohal, kirjutab msport.

Kõik neli Eesti sõitjat ja nende tehnika on pärast ränkrasket viit võistluspäeva ISDE-l konkurentsis. Kui eile hommikul küsis nii mõnigi sõitja enda käest, miks ta seda katsumust endale osaks laseb saada, siis õhtuks olid kõik väga rõõmsad, et päev sai õhtusse ilma suuremate intsidentideta. Eile vedas üldjoontes ka vihmaga, vihma said ainult pooled meie sõitjad teisel katsel, kuid sadu oli siis korralik ja savine rada läks koheselt väga libedaks. Tagantpoolt startinud eestlaste aegadele lisas see kohe ligi minuti. Jäänud on veel homne viimane võistluspäev, mis koosneb lühikesest lõpukrossist.

Eesti rahvuskoondise liikmete omavahelise pingelise maavõistluse ja Toivo Nikopensiuse eriauhinna nelja koogi näol iga eestlastest parima katsel sõidetud aja eest sai eile Veiko Rääts (E1, KTM). Tema mahtus eile ka eestlastest ainsana 100 kiireima sõitja sisse, olles 99. Ühel katsel oli eestlastest kiireim Priit Biene (E2, Husqvarna) ja päeva kokkuvõttes oli ta 107. Uustulnuk Hendrik Talviku (E2, KTM) tegi 112. tulemuse ja Jüri Triisa (E3, KTM) oli täna 121.

Viie päeva kokkuvõttes on Priit Biene 96., Veiko Rääts 98., Hendrik Talviku 108. ja Jüri Triisa 111.

Ka pärast eilset päeva säilitas Ühendkuningriik rahvuskoondiste arvestuses liidripositsiooni Hispaania ja Itaalia ees. Eesti püsib 12ndal kohal. Meie ees 11ndal kohal oleva Mehhikoga on vahe suurenenud enam kui 5 minutile. Individuaalselt oli täna taas kiireim hispaanlane Josep Garcia.

Täna sõidetakse ISDE-l lõpukross.