Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti noored said ränkraskel noorte Rahvuste krossil Belgias kaheksanda koha

teamestonia-noorte-rahvuste-kross
Foto: msport.ee

Eesti noortemeeskond, mis koosnes 65cc, 85cc ja Open klassi sõitjatest, sai möödunud nädalavahetusel Belgias toimunud traditsioonilisel noorte Rahvuste krossil, mille rada muutus porimülkaks, tubli kaheksanda koha.

Coupe de l’Avenir on Belgias igal aastal toimuv rahvusvaheline motokross, kus Rahvuste krossi formaadis osalevad riikide noortevõistkonnad. Tänavu toimus võistlus 50. korda, kirjutab msport.ee 

Eesti koondise manageri Robert Urbaniku sõnul said meie sõitjad enda jaoks harjumatul rajal väga hästi hakkama.

“Rada oli meie liivakunnide jaoks väga harjumatu, kõva pinnasega põllurada, mis kulges alla orgu ja siis jälle üles,” kirjeldas ta. “Hüpped olid toolid, kus hüppesse minnes maandumiskohta näha ei olnud. Aga meie poisid said need hüpped ilusti üle kõik.” 

Laupäevasel kvalifikatsioonipäeval oli eesmärgiks sõita välja korralik tulemus ja sellega said meie sõitjad hakkama. 65cc klassis olid eestlastest väljas Sebastian Klooren (Husqvarna), Johann Hansman (KTM), Robin Arukase (Husqvarna), kellest Klooren sõitis kvalifikatsioonis välja 24. aja, Hansman oli 32. ja Arukase 34.

Pühapäeval aga sadas terve päev ning rada muutus tõeliseks porimülkaks. Sõitjate ohutuse huvides otsustati 65cc klassi sõidud sel päeval üldse ära jätta ning arvesse läkski kvalifikatsiooni tulemus. 

Ka 85cc klassi sõitjatel oli mudas keeruline tõusudest üles saada, Urbaniku sõnul olid ühes sõidus pooled tsiklid korraga pikali ja vajasid püstitõstmisel abi. Kokkuvõttes oli 85cc klassis meie sõitjatest Tristen Mardo 23., Stefan Taaber 28., Rasmus Arukase (kõik Husqvarna) 32. Klassis Open sai Otto Mattias Rootalu (Fantic) kokkuvõttes 20. koha, Robin Kruuse oli 25. ja Hendrik Urbanik (mõlemad KTM) 32. 

“Kui arvestada neid olusid, mis nädalavahetusel Belgias valitsesid, siis said meie poisid väga hea kogemuse ja hästi hakkama,” võttis meeskonna manager tulemuse kokku. Meeskondadest võitis sel aastal esikoha Inglismaa.