Eesti koondis tuli külgvankrite rahvuste motokrossil viiendaks

Eesti koondis tuli külgvankrite rahvuste motokrossil viiendaks
Eesti koondis tuli külgvankrite rahvuste motokrossil viiendaks — FOTO: msport.ee

Külgvankrite rahvuste motokross sõideti möödunud nädalavahetusel koos quadidega Itaalias Cingoli mägisel krossirajal. Eesti koondis koosseisus Robert Lihtsa/Markus Lina, Tanel Reesna/Sten Niitsoo ja Markus Normak/Oliver Sebastian Lamp tulid kõrgele viiendale kohale.

Itaalias oli kohal 12 meeskonda ja laupäeval sõideti kvalifikatsioonisõidud. A grupi sõidus teenisid Lihtsa ja Lina kuuenda koha. B grupis olid Reesna ja Niitsoo seitsmendad ning C grupis Normak ja Lamp neljandad.

Kvalifikatsiooni kokkuvõttes oli Eesti koondis 10 punktiga kuues. Esikoha teenis 2 punktiga Hollandi koondis, teine oli 4 punktiga Belgia ja kolmas 4 punktiga Prantsusmaa.

Pühapäeval tulid esimeses võistlussõidus rajale A ja B gruppide sõitjad. Vägevalt alustasid sõitu Lihtsa ja Lina, kes stardi järel viiendale kohale asusid. Sõidu jooksul õnnestus meie meestel mitmel korral ka neljandaks tõusta, kuid finishisse jõuti ikkagi viiendana. Reesna ja Niitsoo olid stardi järel kolmeteistkümnendad. Korraks suutsid mehed juba 11. kohale tõusta, kuid seejärel langeti kuueteistkümnendaks. Sõidu lõpuks suutsid mehed sealt 14. kohale tõusta. Esikoha teenisid üllatuslikult britid Foden ja Humphery, teise koha said Bax ja Cermak (Holland) ning kolmanda koha Keuben ja van der Wiel (Holland).

Teises sõidus tulid rajale B ja C gruppide sõitjad. Paremalt stardikohalt alustanud Reesna ja Niitsoo asusid stardi järel üheksandal kohal. Sõidu jooksul anti aga kohti ära ning finishisse jõudsid mehed kaheteistkümnendana. Stardi järel viimasele kohale jäänud Normak ja Lamp liikusid rajal hästi ja nad tõusid lõpuks kolmeteistkümnendaks. Sõidu võitsid lätlased Lielbardised, teise koha said Auvray ja Musset (Prantsusmaa) ja kolmanda koha Keuben ja Van der Wiel (Holland).

Viimases sõidus olid rajal A ja C grupi sõitjad. Vägevalt alustasid sõitu taas Lihtsa ja Lina, kes stardi järel koguni neljandal kohal olid. Kahjuks ei suutnud nad sõidus seekord kõrget kohta hoida ja finishisse jõudis Lihtsa ja Lina kümnendana. Normak ja Lamp olid sõidus pikka aega 13. kohal, kuid finishisse tuldi lõpuks viieteistkümnendana. Esikoha võtsid taas Foden ja Humphrey (Suurbritannia), teise koha said Hermans ja Van den Bogaart (Belgia) ning kolmanda koha Wilkinson ja Millard (Suurbritannia).

Kokkuvõttes tuli Eesti koondis 54 punktiga viiendale kohale. Neljanda koha saanud Läti koondisega teeniti võrdne arv punkte, kuid kuna lätlastel oli ette näidata parem tulemus sõidust, siis andis see neile kõrgema koha. Esikohale tuli 14 punktiga Hollandi koondis, teise koha sai 17 punktiga Suurbritannia ja kolmanda koha 24 punktiga Prantsusmaa.

Külgvankrite tulemused
1. Holland 14
2. Suurbritannia 17
3. Prantsusmaa 24
4. Läti 54
5. Eesti 54
6. Tsehhi 56
7. Belgia 57
8. Šveits 62
9. Itaalia 62
10. Iirimaa 70
11. Leedu 93
12. Itaalia B 100

 

Vahendas, msport.ee