Eesti kardisportlased võistlesid Inglismaal ja Itaalias

Meryl Peldes.
Meryl Peldes. — FOTO: Pille Russi

Itaalias Franciacorta kardirajal teenis Mark Martin Loomets WSK Champions Cupi avaetapil kaheksanda koha. Esikümnesse mahtusid üheksa riigi sportlased. Heitlikes Inglismaa ilmaoludes PFI kardirajal peeti nädal enne OK ja OKJ maailmameistrivõistlusi Champions of the Future viies etapp. Stardis oli ka neli eestlast.

WSK Champions Cupi avaetapp

Mini U10 klassi kvalifikatsioonis seitsmendat ringiaega näidanud Loomets näitas esimeses eelsõidus suurepärast kiirust, tõustes teisele kohale ja jäädes võitjast maha vaid 0,6 sekundit. Kuid järgmistes eelsõitudes läksid tulemused kahjuks allamäge, kui eestlane teenis juurde 9. koha ja 17. koha. Rivi lõppu kukkus Loomets 4. ringil 6. kohalt. Eelsõitude kokkuvõttes andsid 1 õnnestumine ja 2 ebaõnnestunud eelsõitu kokku talle 16. positsiooni. B-eelfinaalis 8. kohalt alustanud Loomets teenis kahjuks intsidendi korraldamise eest 3-sekundilise ajakaristuse ja langes 12. kohale, kuigi ületas finišijoone viiendana.

Finaali läks Mark Martin Loomets vastu 16. stardiruudust, näitas kiireimatega võrdväärset tempot ja tõusis 8. kohale. Väga rahvusvahelises esikümnes lõpetasid 9 erineva riigi sportlased.

Champions of Future viies etapp Inglismaal

OK Junior klassis asusid võistlustulle Meryl Peldes ja Theodor Toobal. Peldes näitas kvalifikatsioonis 50. ringiaega, Toobal aga alustas nädalavahetust alles 97. kohalt. Oma parimas eelsõidus teenis Peldes 14. ja Toobal 16. koha, kuid kahjuks sattus vahele ka katkestamisi ning ebaõnnestunud sõite, mille tagajärjel langesid mõlemad oma kvalifikatsioonikohtadelt allapoole. Superheat’idesse pääsemata lõpetas Peldes võistluse 81. ja Toobal 112. positsioonil.

Klassis OK startinud Mark Dubnitski ja Roland Kuklane said ajasõidus kirja alles 60. ja 89. aja. Raskest seisust koguni kaks korda eelsõidus 7. kohal lõpetanud Mark Dubnitski tegi tugeva tõusu, mis tõstis ta enne Superheat’e koguni 37. positsioonile ja vaid 1 punkti kaugusele finaali pääsust. Kahjuks ei õnnestunud Dubnitskil aga Superheat’is kohta parandada ning lõpetas sõidu 19. kohal. Võistluse kokkuvõttes andis see talle 39. tulemuse.

Eelsõitudega 29 kohta tõusnud Roland Kuklane tõstis end Superheat’i, kus ta hoolimata 5-sekundilisest karistusest tõusis veel 12 kohta ja teenis 18. koha. Sellega tõusis Kuklane võistluse kokkuvõttes 56. kohale. Eestlased finaalidesse ei jõudnud.