Eesti kardisportlased Itaalias: Loomets WSK Final Cupi avaetapil neljas ja Kajak kümnes

KZ2 klassi Eesti kiireim sõitja Markus Kajak lubas kindlasti stardis olla ka sügisel peetaval Baltic Cup’i viimasel etapil. — FOTO: Ave Pärn

Möödunud nädalavahetusel peeti Lonatos traditsioonilise WSK Final Cupi avaetapp, kus oli stardis koguni kaheksa Eesti kardisportlast.

Parimat hoogu näitasid Mini U10 klassis Mark Martin Loomets, kes lõpetas finaali neljandana, ja kiireimas KZ2 klassis Markus Kajak, kes sai kümnenda koha.

Reedel peetud kvalifikatsioonisõitudes särasid eredaimalt kaks nime: Mark Martin Loomets ja Markus Kajak. Loomets näitas omas klassis koguni teist ringiaega ning Kajak seitsmendat. Teised eestlased tegid samuti kõrget tempot. Mini klassi kiireim eestlane oli Albert Tamm 14. ajaga, Ken Oskar Algre KZ2s 19. ja Roland Kuklane OK klassis 24.

Eelsõidud kulgesid eestlastele üldjuhul tõusvas joones. Kajak tõusis 4. ja 3. kohaga üldkokkuvõttes neljandaks. Samas klassis tõusis Ken Oskar Algre koguni 13 koha võrra 6. kohale. Kohti parandasid veel Nikita Ljubimov Minis, kes tõusis 11 positsiooni 20. kohale, ja Roland Kuklane, kes rühkis 19. positsioonile. Loomets langes eelsõitude järel viiendaks, kuid võitis ühe eelsõidu ja jätkas kõrges mängus. Jan Ruudi Algre kukkus samas klassis 47. koha pealt 55. kohale. Minis juhtis ka eelsõitude järel eestlaste rivi jätkuvalt Albert Tamm, kelle eelsõitude 12., 15. ja 7. positsioon langetasid 16. kohale. OK Junioris kukkus Meryl Peldes kvalifikatsiooni 59. lähtekohalt 62. positsioonile.

Eelfinaalide järel langes konkurentsist Meryl Peldes, kes lõpetas avaetapi 58. kohaga. Etapi lõpetas ka eelfinaalis hea tõusu teinud Jan Ruudi Algre, temale tulemuseks 52. positsioon.

Eelfinaalis oli eestlastele taas suurepärane, kui omades klassides saavutasid Kajak 3., Loomets 5., Algre 6. ja Kuklane 12. koha. Minis said kaks startinud eestlast aga omavahel kokku. Ljubimovi ja Tamme vahel toimunud avarii langetas mõlemat võistlejate rivi lõppu ning andis finaaliks neile alles vastavalt 30. ja 21. stardikoha.

Mini U10s alustas Loomets finaali 5. ruudust ning hea sõiduga tagas endale suurepärase 4. koha. Mini klassis tegi korraliku tõusu Nikita Ljubimov, kes kerkis 22. kohale. Albert Tamm lõpetas 28. positsiooniga. 18. kohalt startinud Roland Kuklase finaal kahjuks ei õnnestunud ning ta langes 7 koha võrra. Kiireimas KZ2 klassis alustasid eestlased 4. ja 8. stardiruudust, kuid kummalgi kohta säilitada ei õnnestunud. Kaua hoidis Kajak 4. ja Algre esikümne kohta, kuid sõidu lõpus raugesid mõlemad. Eestlased nägid suurt vaeva kaaskonkurentide tõrjumisega, kuid langus jätkus. Kajak sai 10. ja Algre 18. koha.

Markus Kajak kommenteeris temale pettumust valmistanud finaali: „Finaalis olid enamus sõitjatest uute rehvidega nii KZ2s kui ka teistes klassides rajal, kaasaarvatud meie. Rada muutus väga raskeks ja justkui tõmbas enda külge kinni. Kokkuvõttes ei saanud karti pöörama, kiiretes kurvides tuli palju nikerdada ja hoogu polnud absoluutselt. Eks kripeldama jääb ikka, aga proovime järgmisel nädalal uuesti.“