Reklaam sulgub sekundi pärast

EAL presidendi Toivo Asmeri tänuavaldus

Rally Estonia 2022 on läinud ajalukku ja minul on suur rõõm tõdeda, et teoks sai vägev suursündmus. Nimelt sündmus, sest lisaks maailmameistrivõistluste etapile võisteldi Eesti meistritiitlite nimel, oli võimas ava- ja lõputseremoonia koos tulevärgiga,  kontserdid, kõikvõimalikud esitlused ning palju muudki.

Foto: Pille Russi

Olin Lõuna- Eestis kõik need 4 päeva ning nägin kui tohutu hulk pealtvaatajaid üle kogu Eesti oli kohale tulnud. Rajaäärsed kommentaarid ralli korralduse osas olid üldjuhul erakordselt positiivsed. Isegi heitlik ilm ei suutnud ülevat meeleolu rikkuda. Eks iga võistluse korraldamise juures juhtub ka väikeseid apsakaid, aga Rally Estonia üldpilt nägi välja suursugune. Meie omavahelises vestluses kinnitasid nii FIA asepresident Robert Reid kui WRC spordidirektor Peter Thul, et nemad soovivad kindlasti näha WRC maailmameistrivõistluste etappi ka järgnevatel aastatel Eestis ja seda eeskätt võistluste ettevalmistuse ning läbiviimise kõrge taseme tõttu ja see on eestlastele suur tunnustus. Arusaadavalt otsused WRC etappide läbiviimise kohta riikide lõikes tehakse veidi hiljem ja laiema otsustajate ringi poolt.

Urmo Aava, Tarmo Hõbe ja Silver Kütt koos oma suurearvulise organisaatorite perega  – suur tänu ja kummardus tehtud töö eest! Tänud ka EAL rallikomiteele, mille kõik liikmed andsid endast parima, et võistluspäevad ladusalt sujuks.

Toivo Asmer,
Eesti Autospordi Liidu president