E-autospordis algab vormelisari, tuleb kestvussõit ja avatakse mängusalong

Vormelisari algab augustis
Vormelisari algab augustis — FOTO: Ekraanikuva (uus.autosport.ee)

E-autospordis algavad augustis ringrajasõidu vormeliklassi Eesti meistrivõistlused, toimub kuuetunnine kestvussõit ja avatakse Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu salong.

Vormelisari kannab nime EVAL Vormel ning see sõidetakse iRacingu platvormil virtuaalsete vormel 4 autodega. Kavas on seitse etappi, millest esimene toimub 20. augustil ja viimane 12. novembril. Iga võistlus koosneb kvalifikatsioonist, eelsõitudest, lohutussõidust ja finaalist.

„Korraldasime uue platvormi leidmiseks konkursi ja iRacing ning sellega seonduv osutus parimaks. Sama platvormi kasutab ka FIA ja sellel mängides on võimalik sattuda võidu sõitma ka näiteks Fernando Alonso ja Max Verstappeniga,“ rääkis EAL e-autospordi komitee esimees Hannes Ross. „Platvorm annab väga head võimalused e-autosportlasele oma karjääris edasi liikumiseks.“

Ringrajasõidu vormeliklassi täpsed reeglid avaldatakse lähiajal.

5. augustil toimub virtuaalne kuuetunnine sõit sportautodega Nürburgring Nordschleifel. „See on hea võimalus e-autosportlastel mõõtu võtta kogenud kestvussõitudel osaleja Martin Rumpiga,“ ütles Ross.

Samal päeval avatakse Laagris Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu salong, kus on võimalik simulaatoritel harjutada, võistelda ning küsida asjatundjatelt nõu. Täpsem info tuleb avamise lähenemisel.