Drifti Pro-klass lõpetas hooaja: Pesurile kolm meistritiitlit, Vaida Põhja-Euroopa sarjas teine

Kevin Pesur võitis kolm meistritiitlit. Foto: Pille Russi

Riias Bikernieki rajal toimunud NEZ Drift Grand Final lõpetas Pro-klassi hooaja Põhja-Euroopa, Livonia ja Eesti meistrisarjades. Semipro-klassis lõpetas sama võistlus Läti meistrivõistlused, kirjutab uus.autosport.ee.

Pro-klassis kuulusid võistluse kolm kõrgemat kohta lätlastele (Raivis Alkšars, Janis Jurka ja Nikolass Bertans), Eesti parimana oli Ao Vaida neljas. Hooaja kokkuvõttes võitis Pro-klassi Eesti meistritiitli Kevin Pesur Ao Vaida ja Jako Pino ees.

Pesurile kuulub esikoht Eesti ja Läti ühise Livonia-sarja arvestuses lätlaste Rolands Berziņši ja Alkšarsi ees. Balti meistrisari Pro-klassile lõppes juba varem ja sellegi võitis Pesur.

Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) meistrivõistluste arvestuses oli Ao Vaida parima eestlasena teine, võitis Bertans, kolmanda koha sai Alkšars. Pro-klassis osales Riias 32 võistlejat: Eestist 5, Soomest 6, Norrast 1, Leedust 7 ja Lätist 13.

„Viimasele etapile läksime vastu väga hea meeleoluga, selleks hetkeks oli Balti meistritiitel juba kindlustatud ning eesmärgiks seatud Eesti ja Livonia meistritiitlite vormistamine,“ rääkis Kevin Pesur. „Tervest NEZ-i sarjast me käesoleval aastal osa ei võtnud, selle asemel otsustasime osaleda oktoobri lõpus Prantsusmaal toimuvatel FIA Mootorispordimängudel. Kindlasti jääme hooajaga väga rahule ning tänu perekonna, fännide ja koostööpartnerite toetusele on meil järgmiseks hooajaks suured sihid.“

Semipro-klassile oli Riia võistlus Läti meistrivõistluste viimaseks etapiks. Selles sarjas osales kolm Eesti sõitjat, kes kõik mahtusid hooaja kokkuvõttes viie parema sekka. Karel Piiroja oli teine, Michael Reiljan neljas ja Arti Kannisto viies. Võitis lätlane Janis Berzinš, kes oli parim ka viimasel etapil. Hooaja lõpetanud võistlusel sai Marko Mägi Eesti parimana kolmanda koha.

Semipros osales 27 võistlejat: Eestist 6, Norrast 1; Leedust 3 ja Lätist 17.

Kuigi kohalik driftihooaeg on läbi, saab veel Eesti sõitjatele kaasa elada. Kevin Pesur esindab Eesti drifti 26.-30. oktoobrini Prantsusmaal toimuvatel FIA Mootorispordimängudel. Michael Reiljan pääses suvel Eestis toimunud „Red Bull Car Park Drift“ võistluse võitjana „Red Bull Car Park Drift 2022 World Final“ võistlusele 25. novembril Saudi Araabias.