Reklaam sulgub sekundi pärast

Dakari 10. etapp: Igav liiv ja tühi väli ehk Empty Quarter

Urvo Männama ja Risto Lepik
Urvo Männama ja Risto Lepik — FOTO: Martin Macik

Kümnes päev Dakaril viis sõitjad piirkonda, mida tuntakse sealmaal Rub’ al Khali ehk Empty Quarter nime all.

See on 650 000 ruutkilomeetrine düünidega palistatud liivaväli, mis võtab enda alla neljandiku Saudi-Araabiast ja lisaks sellele asetseb kokku neljas riigis. Liiva palju, levi vähe ja nii me täna videomaterjali kohapealt välja ei pigista, kirjutab Dakari ralli Team Estonia Facebook. 

Aga tulemustest ka. Urvo ja Risto päev läks nii, et koht katsel oli 25. ja kaotust järjekordse katse võitnud Sebastien Loebile ja Fabian Lurquinile oli pisut üle 20 minuti. Üldarvestuses on nende koht 26., kaotust ralli liidritele Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile on 10:29.25 ja uustulnukate arvestuses on nad kolmandad. 

Toomaselt ja Mardilt 13. koht katsel ja T4 klassis kerkisid nad taas koha võrra ja on 9. positsioonil. Liidrid on nende klassis Rokas Baciuska ja Oriol Vidal Montijano, kellele eestlased kaotavad 3:56.12. 

Homme on kavas täiemahulise maratonkatse esimene osa, mis sõidetakse Empty Quarter’is. Kokku läbitakse 427 kilomeetrit, millest katse on 274 kilomeetrit. Tehnilist abi meeskondade poolt pole, ööbitakse telkides ja kõik mis vaja parandada, see tuleb oma jõudude ja olemasolevate asjadega teha. 

Pindala osas võrdluseks, et Empty Quarter on sama suur, kui Ukraina ja Eesti kokku.