Armin Raag võitis debüütvõistluse Crosskart Xtrem klassis

Armin Raag võitis Crosskart Xtrem klassi
Armin Raag võitis Crosskart Xtrem klassi — FOTO: Ave Pärn

Rallikrossi Crosskart 125 klassi Eesti meister Armin Raag debüteeris Raassilla Grand Prix´l täiskasvanute Crosskart Xtrem klassis ja saavutas esikoha.

14aastane Raag edestas võistluse osavõturohkeimas klassis Crosskart Xtrem (15 võistlejat) esikolmikus Kristo Kütti ja Lucas Oravat. “Võrreldes Crosskart 125-ga on Xtrem nagu öö ja päev,” rääkis enne esimest võistlust umbes 30 treeningringi teinud Raag. “Jõud, kiirus, kogu auto käitumine on hoopis teistmoodi.”

Raag lisas, et päeva lõpuks oli sõit juba üsna käpas. “Eks see vajas ikka harjumist. Teises eelsõidus õnnestus start hästi, siis tundsin, et hakkab juba tulema.”

Esimeses eelsõiduvoorus sai Raag neljanda aja, teise ja kolmanda võitis. “Finaalis oli meil alguses kõva võidusõit Lucas Oravaga, esimesel ringil juhtus ka kerge kokkupõrge, kuid teisel ringil pääsesin puhtalt mööda ja sain teha oma sõitu.”

Noorte Crosskart 125/250 klassi võitis Georg Steve Supper, Crosskart 650 Keven Serbin. Autode klassidest oli osavõturohkeim BMW RX3000, kus Mait Buddell oli kaheksa sõitja seas parima eestlasena teine. Võitis lätlane Adrians Apsitis. Yaris Cups sai Albert Ako Kokk lätase Toms Bumbiersi järel parima eestlasena teise koha.

Tulemused

Yaris Cup: 1. Toms Bumbiers, 2. Albert Ako Kokk, 3. Martinš Dreibe.

Crosskart 125/250: 1. Georg Steve Supper, 2. Indrek Siimenson, 3. Genor Raag.

Crosskart 650: 1. Keven Serbin, 2. Rait Sööt, 3. Jonathan Lee Mäe.

Crosscart Xtrem: 1. Armin Raag, 2. Kristo Kütt, 3. Lucas Orav.

BMW RX3000: 1. Adrians Apsitis, 2. Mait Buddell, 3. Valters Viesturs.

Junior 1600: 1. Albert Ako Kokk.

TouringCar: 1. Ranno Metsaveer.

SuperCar: 1. Arvo Kask.