Reklaam sulgub sekundi pärast

Ametlik! Jürgenson osaleb tuleval hooajal JWRC-sarjas

Romet Jürgenson / Siim Oja pääs JWRC sarja selgub lähinädalatel
Romet Jürgenson / Siim Oja pääs JWRC sarja selgub lähinädalatel — FOTO: FIA Rally Star

Täna valiti tulevase hooaja FIA Rally Star programmi, kes tulevasel hooajal pääsevad sõitma JWRC-sarja. Üheks meheks oli nende seas meie oma Romet Jürgenson.

Lisaks eestlasele pääsesid programmi veel Austraaliast pärit Taylor Gill, Lõuna-Aafrika Vabariigist Max Smart ning Peruust pärit Jose Caparo.

FIA Rally Star programmi komitee vaatas ulatusliku ja üksikasjaliku analüüsi abil üle kuue sõitja sooritused maikuu treeninglaagris ning kuuel rallil, kolmel FIA European Rally Trophy voorul ja kolmel riiklikul tasemel üritusel. Kuid nad arvestasid meeste ka potentsiaali, et nad suudaksid astuda oma karjääris järgmise sammu, kui nad alustaksid 2024. aastal FIA Junior WRC hooaega.

Lisaks võttis FIA Rally Stari komitee arvesse tagasisidet Maciej Wodalt, kelle M-Sport Poola organisatsioon valmistas ette ja hooldas treeninghooajal kasutatud Ford Fiesta Rally3-sid ning FIA Rally Stari operatiivmeeskonnalt Nicolas Klingerilt, Bryan Tolt ja projektijuhilt Jérôme Rousselilt.

FIA spordi asepresident Robert Reid juhtis komiteed, kuhu kuulusid maanteespordi direktor Andrew Wheatley ning WRC, ralli, sõitjate ja spordikomisjonide esindajad.

Pärast pikka kaalumist kinnitasid nad, et Caparo, Gill, Jürgenson ja Smart lõpetavad, et minna üle 2024. aastal FIA Junior WRC-sse, viievõistlusega, kus kasutatakse uusima spetsifikatsiooniga Fiesta Rally3 Evo, mis on varustatud ametliku tarnija Pirelli rehvidega.

"Andsin kõik endast oleneva, et oma potentsiaal valla lasta ja FIA rallitähtede komitee otsus tõestab, et tegin seda õigesti. Õnneks oli meil see võimalus ja see on meile, noortele, uskumatu võimalus, et enne FIA ​​Rally Staril endal seda võimalust polnud, kuid selle programmi abil saaksime teha muid asju, et kogemusi rohkem saada. Rootsi minek on tõesti eriline, sest see on minu esimene võistlus lumel. See saab kindlasti olema eriline, unistus, kuid terve see aasta on olnud unistus ja võimalus võistelda FIA Junior WRC-sarjas ajab sind tõeliselt elevile." rääkis Jürgenson.