Reklaam sulgub sekundi pärast

Ametlik! Ford naaseb Red Bulliga vormel 1 sarja 2026. aastal

Ford naaseb F1 sarja
Ford naaseb F1 sarja — FOTO: Formula 1 Twitter

Red Bull on jõudnud Fordiga kokkuleppele, mis toob Ameerika autotootja 2026. aastal tagasi vormel-1 sarja.

Fordi naasmisest F1-sse võistlema esimest korda pärast 2004. aastat teatati enne, kui Red Bull esitles oma 2023. aasta F1-hooaja uut vormelit.

Fordi tegevjuht Bill Ford ütles, et tagasipöördumine F1-sse on uue põneva peatüki algus Fordi motospordiajaloos, mis sai alguse siis, kui mu vanavanaisa võitis võidusõidu, mis aitas meie ettevõtte käivitada.

Ford ütles, et F1 kasvav populaarsus ning pühendumus säästvate kütuste kasutuselevõtule ja autode elektrienergia kasutamise suurendamisele olid peamised põhjused, miks nad otsustasid sarjaga uuesti liituda.

"On fantastiline tervitada Fordi, et nad on taasliitumas vormel-1 sarjaga," ütles Red Bulli meeskonna juht Christian Horner.

F1 tegevjuht Stefano Domenicali tervitas tootja naasmist. "Tänane uudis, et Ford tuleb alates 2026. aastast tagasi, on vormel 1 sarja jaoks suurepärane."

„Nad on ülemaailmne kaubamärk, millel on võidusõidu- ja automaailmas uskumatu pärand ning nad näevad tohutut väärtust, mida meie platvorm pakub enam kui poole miljardi fänni jaoks üle kogu maailma.