Ametlik: Audi liitub vormel-1 sarjaga tehasetiimina

Saksamaa autotootja Audi andis täna teada, et liitub 2026. aastal vormel-1 sarjaga tehasetiimina.

Mehhiko Grand Prix eel teatas Audi, et Sauberist, kes praegu sõidab Alfa Romeo lipu all, saab nende F1 programmi “strateegiline partner” ning autofirma kavatseb omandada osaluse Sauberi kontsernis.

Täna kinnitas Audi, et ostavad osaluse Sauberi võistkonnas, mis praegu võistleb Alfa Romeo nimel all.

“Meil on hea meel, et saime oma ambitsioonikale vormel-1 projektile nii kogenud ja pädeva partneri,” ütles Oliver Hoffmann, Audi AG juhatuse liige, kes vastutab F1 programmi eest.

“Me tunneme juba Sauberi kontserni koos selle tipptasemel rajatise ja kogenud meeskonnaga varasematest koostöödest ning oleme veendunud, et koos moodustame tugeva meeskonna.”

Sauberi juhatuse esimees Finn Rausing lisas: „Audi on Sauberi kontserni parim strateegiline partner. On selge, et jagame väärtusi ja visiooni ning ootame oma ühiste eesmärkide saavutamist tugevas ja edukas partnerluses.

F1 president ja tegevjuht Stefano Domenicali ütles: “On suurepärane uudis kuulda, et Audil on 2026. aastal vormel 1 sarja pääsemiseks partnerlus Sauberiga. Nende kahe nime kombinatsioon on meie spordiala jaoks väga põnev väljavaade.

“See tõstab esile vormel 1 tugevat hoogu ja usku meie strateegiasse, et sporti veelgi kasvatada ja edendada, täites samal ajal oma jätkusuutlikkuse plaane, mille eesmärk on saavutada 2030. aastaks süsinikupuhastussüsteem, mille autod kasutavad 2026. aastal täiustatud säästvaid kütuseid. Ootame näha nende edusamme järgmistel aastatel ja autot meeskonna esimeseks võistluseks.