Reklaam sulgub sekundi pärast

Aluvere Ringi hooaeg algas üllatustega

Volvo 960 ei ole just tüüpiline jäärajaauto. Sõidab Joonas Palmisto
Volvo 960 ei ole just tüüpiline jäärajaauto. Sõidab Joonas Palmisto — FOTO: Pille Russi

Uut hooaeg alustanud Aluvere Ringi karikal startisid mitmed tuntud võidusõitjad ebatavaliste autodega, kirjutab uus.autosport.ee.

Rallikrossi Eesti meister Marko Muru sõitis tavapärase Honda Civicu asemel tagaveolise Ladaga. „Aastaid tagasi tegin sama autoga oma esimesed stardid. Vahepeal oli see teiste käes, aga otsime tagasi ja tegime korda,“ rääkis Muru. „Sellega saab pingevabalt sõitu nautida ja ka väikevennal on võimalus võistelda.”

Autoralli Eesti meistrivõistlustel Volkswagen Golfiga võistlev Joonas Palmisto sõitis Aluveres Volvo omaaegse esindusautoga 960. „Kuna võistlusauto VW Golf pole veel valmis saanud, siis hea sõber laenas oma autot. Kahel võistlusel olen sellega käinud, täitsa huvitav kogemus. Saan ise tagaveolisega sõitu nautida ja publikule vaatamist pakkuda,“ lisas Palmisto.

Aluvere Ringi karikasarja kuulub tänavu kindlasti kaks etappi, mis lähevad ka Lõuna-Eesti karika arvestusse. „Võimalik, et teeme ka kolmanda võistluse,“ sõnas raja üks eestvedaja Guldar Kivro. „Meeskond on meil väike, ei jõua nii palju korraldada kui ehk tahaks. Samas pakume rada ka teistele korraldajatele võistluste läbiviimiseks.“

Rada kasutavad treeninguteks ja autode testimiseks mitmed noored võidusõitjad. „Kohaliku omavalitsusega on meil hea koostöö. Noored saavad siin iga kell kätt harjutada,“ sõnas Kivro, lisades, et pikemas plaanis on koostöös vallaga noorte tehnikamaja ehitamine ning raja ümberehitamine rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapiks sobivaks.

Tulemused

Sprint

Tulevik: 1. Albert Ako Kokk, 2. Bairon Kuusik, 3. Mairo Tiks.

Noored: 1. Toivo Uusna, 2. Albert Ako Kokk, 3. Ruudi Reinumägi.

Esivedu: 1. Toivo Uusna.

Lada Klassik: 1. Artur Perli, 2. Kermo Sikk, 3. Jaan Saar.

Tagavedu V: 1. Artur Perli, 2. Rando Rikberg, 3. Raul Komp.

Tagavedu S: 1. Joonas Palmisto, 2. Kristo Muru.

4WD: 1. Toivo Uusna.

SSV: 1. Jaan Kollo, 2. Marek Mäits.

Rahvakross

Noored: 1. Albert Ako Kokk.

Tagavedu V: 1. Raido Tamm, 2. Marko Muru, 3. Raiko Pau.

Lada Klassik: 1. Kermo Sikk, 2. Kristo Muru.