Reklaam sulgub sekundi pärast

Algas avalduste vastuvõtt Team Estonia Autosport 2024 liikmeks kandideerimiseks

-
- — FOTO: Team Estonia Autosport

Eile algas avalduste vastuvõtt Team Estonia Autosport 2024 liikmeks kandideerimiseks. Taotlusi võetakse vastu 31. jaanuarini (kaasa arvatud).

Team Estonia Autosport 2024 (TEA24) eesmärk on tunnustada ja abistada neid (noor)sportlasi, kes osalevad või plaanivad osaleda rahvusvahelistel autospordivõistlustel ambitsiooni ja potentsiaaliga saavutada medalikohti. TEA24 koosseisu kuulub ühe hooaja jooksul korraga kuni 15 liiget. TEA24 liikmeks kandideerimiseks peab sportlane olema sündinud 1996. aastal või hiljem.

TEA24 moodustamisel arvestatakse alapõhise sportlaste kvoodiga (määratakse EAL juhatuse otsusega), sportlase potentsiaaliga (eelistatud on noorsportlased) ja individuaalsete tulemustega (arvesse lähevad kuni kolme viimase hooaja tulemused), sportlase võistlus- ja treeningplaaniga eelolevaks hooajaks ja sportlase hooaja eelarvega (täpsem info juhises). Sportlase individuaalsete saavutuste puhul arvestatakse võistluste kaalu (MM, EM, rahvusvahelised ja regionaalsed võistlused), konkurentsitihedust ja individuaalset arengut eelmiste hooaegadega võrreldes.

EAL võib määrata kuni kümnele TEA24 liikmeks mittepääsenud sportlasele kandidaadi staatuse. Muutuste korral TEA liikmeskonnas võib kandidaadist saada TEA24 liige, samuti tähendab kandidaadi staatus tunnustust sportlase kõrgele tasemele.

Valikvooru viib läbi EAL hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad alakomiteede esindajad ja EAL juhatuse liikmed. EAL-il on õigus kaasata komisjoni töösse eksperte.

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks.

Mitteolümpiaaladest kuuluvad Team Estonia programmi autosport, karate, male, mootorrattasport ja orienteerumine. Mitteolümpiaalad on välja valitud EOK täitevkomitee poolt, arvestades sportlikke tulemusi ning spordiala kandepinda, populaarsust ja vaadatavust nii Eestis kui ka mujal maailmas.

TEA24 juhisega on võimalik tutvuda siin.

Kandideerimisavaldus on võimalik esitada siin.