Albert Tamm Trofeo delle Industrie võistlusel poodiumil

Albert Tamm osales Šveitsi, Soome ja Eesti meistrivõistlustel
Albert Tamm osales Šveitsi, Soome ja Eesti meistrivõistlustel — FOTO: ERAKOGU

Möödunud nädalavahetusel toimus South Garda kardirajal Lonatos 51. Trofeo delle Industrie kardivõistlus.

Pika ajalooga, juba 1971. aastal esmakordselt peetud, võistlusel on parimate hulgas olnud paljud kuulsad sõitjad ning F1 maailmameistrid. Erinevate klasside võitjate seast leiab sellised nimed nagu Nico Rosberg, Fernando Alonso, Sebastian Vettel ja ka Lewis Hamiltoni.

Mini U10 klassis võistelnud Albert Tamme võistlusnädalavahetus ei alanud kergelt. Vihmast tingitud keerulistel rajaoludel suutis Tamm oma grupi kvalifikatsioonis välja sõita 12. koha. Esimesest sõidust tuli noor võidusõitja välja alles 15. kohaga. Teises sõidus parandas Tamm oma tulemust märgatavalt, tõustes 10 kohta ja finišeerudes 6. kohal. Need tulemused andsid eelfinaaliks 14. stardikoha.

Eelfinaalis suutis Albert Tamm oma kohta taaskord kõvasti parandada, tõustes 14. kohalt kuuendaks ning tihedas finaalis võitles eestlane välja koha poodiumil, lõpetades pika nädalavahetuse kolmandana.

Ära tasub märkida, et Tamme klassis oli kokku 54 sõitjat, kellest 36 pääsesid finaali. Esinelik lõpetas sama sekundi sees ning Tamme nimele läks ka finaalis välja sõidetud kiireima ringi aeg.

Meryl Peldes sai samal võistlusel klassis OK Junior 22. koha.

Vahendas, autosport.ee