Adrenalin Arena Kids Cupi teisel etapil teenis MX Open klassis esikoha Sebastian Leok ja 125cc klassis Travis Leok

— FOTO: Urmo Sibul

Pühapäeval 21. jaanuaril toimus Sõmerpalus Adrenalin Arena Kids Cup teine etapp. Kõige kiiremas MX Open klassis teenis esikoha Sebastian Leok ja 125cc klassi Travis Leok. 85cc klassi kiireim oli Enriko Peilman.

MX Open klassis oli ajasõidu põhjal oodata duelli esikohale Kaarel Tilga ja Sebastian Leoki vahel, keda ajasõidus vaid 0,1 sekundit eraldas. Kolmanda ringiaja sõitis välja 125cc klassi sõitja Travis Leok.

Esimest võistlussõitu asus juhtima Sebastian Leok, talle järgnesid Juri Vinogradov ja Travis Leok. Kiiresti tõusis aga teisele kohale Tilk, kes asus seejärel jälitama Sebastian Leokit. Kahe esimese tempo tõusis teistega võrreldes tunduvalt ja nad liikusid kiiresti kõigil eest ära, Leok ees ja Tilk kohe tema järel. Leok sõitis pikka aega eksimusteta ja Tilk nii lähedale kordagi ei saanud, et head möödasõitmise kohta tekiks. Veel viimasele ringile läksid sõitjad samas järjestuses ja näis, et esikoha suudabki Leok võtta, kuid siis hakkas juhtuma. Esmalt jäi Leokile ette ringiga mahajääja ning ta kaotas seal oma edumaad. Seejärel tuli Sebastianil ka üks kurv kehvasti välja ja Tilk tõusiski järgneval sirgel tema kõrvale. Sebastianil oli küll järgnevasse kurvi minnes kerge eelis kuna ta oli seespool, kuid seekord jäi natuke julgust puudu ja Tilk pääses sõitu ikkagi juhtima ja võttis ka võidu Sebastian Leoki ees. Kolmandaks tõusis sõidu jooksul Travis Leok, kes oli ühtlasi ka 125cc klassi kiireim.

Teise sõidu start läks üsna sarnaselt esimesega, Sebastian Leok asus taas liidriks ja Tilk võttis sisse tema järel teise koha. Kohe üsna sõidu alguses Tilk aga eksis ja Leok sai tänu sellele väikse edumaa sisse. Tilk hakkas kõvasti suruma ning iga ringiga tuli ta liidrile lähemale ja varsti oligi ta taas Leoki seljataga. Kõik sai selgeks aga siis kui Tilk ühte kurvi väljast suure hooga minnes esiratta üle kontrolli kaotas ning taas kukkus. Kaarel nii kiiresti enam liikuma ei saanud ja vahe kärises suureks ning Leok sai viimased ringid juba rahulikumalt võtta. Leok tuli finishisse esimesena, Tilk teisena ja kolmandana lõpetas sõidu taas Travis Leok.

MX Open klassis kokkuvõttes kuulus esikoht 47 punktiga Sebastian Leokile, teine oli samade punktidega Kaarel Tilk ja kolmas 40 punktiga mõlemad sõidud samuti kolmandana lõpetanud Juri Vinogradov. 125cc klassi arvestuses kuulus esikoht 50 punktiga Travis Leokile. Teisena lõpetas võistluse 44 punktiga lätlane Adrians Drozds ja kolmandana 40 punktiga soomlane Max Lindström.

85cc klassis näitas juba ajasõit, et teistest on selgelt kiirem kõige suuremate kogemustega Enriko Peilman. Teist aega näitas Karl Teesalu ja kolmandat aega esimest aastat 85cc klassis võistlev Enri Lustus.

Avasõitu asus stardi järel juhtima Peilman ja kohe hakkas ta teistel ka eest ära liikuma. Peilmani edu järgnevate ees kasvas iga ringiga ja lõpuks võttiski ta ülekaaluka esikoha. Sõidu alguses ebannestunud Teesalu liikus rajal aga hästi ja tõusis viimaste seast lõpuks kindlale teisele kohale. Kolmandale ja neljandale kohale pidasid kõva võitluse maha klassi uued nimed Lustus ja Robin Robert Mooses. Mooses püüdis sõidu jooksul Lustuse kinni, kuid mööduda tal siiski ei õnnestunud ja Lustus võttis kolmanda koha.

Teist sõitu asus taas juhtima Peilman. Parema alguse tegi ka Teesalu, kes suutis ka sõidu esimeses pooles Peilmanil läheduses püsida. Kõik sai selgeks aga siis kui Teesalu eksis ja kukkus. Peilman purjetas seejärel juba kindla esikohani. Kukkumise järel püüdsid Teesalu kinni Lustus ja Mooses. Kolmik püsisiski seejärel enam-vähem kuni sõidu lõpuni koos, kuid keegi ühtegi möödasõitu teha ei suutnud. Teesalu tuli finishisse teisena, kolmas oli taas Lustus ja neljas Mooses.

Kõige suurema osalejate arvuga oli 65cc klass ja seal tuli moodustada kaks sõidugruppi. Kiirema grupi esimest sõitu asus juhtima lätlane Jekabs Gailis, talle järgnesid soomlane Mikke Lindström ja Johann Hansman. Hansman oli rajal ainus sõitja, kes suutis raske ja tehnilise hüpete sirge puhtalt ära teha tänu sellele tõusis ta kiirelt sõidu liidriks ning sai ka paraja edumaa järgnevatega sisse. Lõpuks võttis Hansman ligi 10 sekundilise esikoha Gailise ees. Kolmandana lõpetas sõidu Lindström.

Teise sõidu start oli sarnane esimesega, Gailis asus sõitu taas juhtima, teise koha võttis sisse Lindström ja kolmanda koha Hansman. Ja sarnaselt avasõidule oli üsna kiirelt liidrikohal jälle Hansman. Teises sõidus oli tema edumaa lõpuks teisena lõpetanud lätlase ees veelgi suurem kui avasõidus. Kolmandana lõpetas sõidu taas Lindström.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Hansman, teine oli 44 puntiga Gailis ja kolmas 40 punktiga Lindström.

50cc klassi esimest võistlussõitu valitses lätlane Eriks Ancupans. Eeldatavalt tema üks suurimaid konkurente Simon Asi kukkus kohe stardi ja jäi päris viimaseks. Asi tegi rajal aga vägevat sõitu ja suutis lõpuks koguni teisele kohale tõusta. Kolmandana lõpetas avasõidu Bruno Geitus. Teises sõidus tegi Asi parema alguse ja ta pääses lätlase Ancupansi järele teisele kohale. Mõned ringid suutis Asi lätlasel lähedal püsida, kuid seejärel tuli Asil mitu kukkumist ja lõpuks jäi tal sõit katki. Lätlane võttis kindla võidu, teisena lõpetas Noel Ballads-Naqzadous ja kolmandana Geitus.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Ancupans, teine oli 40 punktiga Ballads-Naqzadous ja kolmas 40 punktiga Geitus.

50 Mini klassi arvestuses võitis mõlemad sõidud ja tuli 50 punktiga esimeseks Kregor Raal, teise koha sai 42 punktiga Stevin Karakatš ja kolmanda koha 40 punktiga Otto Hanso.

Pitbike Semi klassis pidasid kõva heitlust esikohale Marko Lepik ja Matis Heinpõld. Avasõidus ja napilt aga kindlalt peale Lepik, kuid teises sõidus oli parem Heinpõld ja tänu sellele kuulus esikoht 47 punktiga päeva kokkuvõttes Heinpõllule. Samade punktidega jäi teiseks Lepik. Kolmanda koha teenis 36 punktiga Kaimo Maasing, kes sõitudes oli viies ja kolmas.

Pitbike Semi Junioride arvestuses oli mõlemas võistlussõidus kindlalt parim Samuel Sarv ja talle kuulus ka esikoht 50 punktiga. Teiseks tuli 44 punktiga mõlemad sõidud teisena lõpetanud Aleksander Hüva ja kolmandaks 38 punktiga Janari Viidik. Sõidud lõpetas Viidik kolmanda ja neljandana.

Koos Pitbike klassiga käisid rajal ka kaks naist. Kiirem oli Anna-Loviise Viet, teise koha sai Greta Trei.