Aabrams viimasest MM-sarja etapist: tuleb võita etapp ja loota õnnele

Erko Aabrams
Erko Aabrams — FOTO: Viesturs Lacis

Itaalias Cremonas sõidetakse nädalavahetusel Formula 500 MM-sarja viimane viies etapp. Suurimateks tiitli pretendentideks on poolaks Marcin Zielinski
ja Erko Aabrams.

Neljandal etapil Saksamaal käis kõva võistlus Aabramsi ja Zielinski vahel nii maa peale, kui vee peal. Kaks esimest sõitu võitis Aabrams ja peale esimest sõitu esitas Zielinski esimese sõidu stardi kohta Aabramsi vastu protesti kuid see lükati rahvusvahelise zürii poolt tagasi. Viimases kolmandas sõidus oli Aabrams sunnitud tehnilistel põhjustel esikohalt katkestama. Etapivõit läks Zielinskile ja punktivahe teiseks tulnud Aabramsiga kärises kuuele punktile.

Cremonas algavaks etapiks on mõlemad pooled valmis ja selleks, et edestada Zielinskit on vaja Aabramsil tulla etapil esimeseks ja Zielinski peaks lõpetama vähemalt neljandal kohal. “Oleme valmis ja kui tahan võita MM tiitlit, pean võitma võistluse ja lootma õnnele et MM-sarja liider jääb vähemalt neljandaks. Arvatavasti on see väga võimatu aga võidusõit on võidusõit. Läheme ja naudime võistlust.” kirjutab Aabrams oma Facebooki lehel.

Laupäeval sõidetakse vabatreeningud, ajasõidud ja esimene võistlussõit. Pühapäeval kaks võistlussõitu ning õhtuks on maailmameister selgunud.