15-aastane Artur Altmets tuli driftis Eesti meistriks

Artur Altmets tuli Eesti meistriks
Artur Altmets tuli Eesti meistriks — FOTO: Ave Pärn

15-aastane Artur Altmets võitis driftis Semipro klassi Eesti meistritiitli ja ka klassiülese Eesti juunioride karikavõistluse.

Kuuest etapist koosnenud Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes teenis Altmets 408 punkti, Randar Kajo sai 396,5 punktiga teise ja Frank Passer 374-ga kolmanda koha.

“Väga rahul olen stabiilsusega, samuti õnnestus saavutada mitmed kvalifikatsioonide ja tandemsõitude võidud,” rääkis Altmets. “Poodiumile ma samas palju ei jõudnud, karjääri esimese pjedestaalikoha saavutasin Lätis Nõiakatla võistlusel ja teise Eesti meistrisarja viimasel etapil Kehalas.”

Altmets oli Kehalas kolmas, võitis Kajo, teise koha sai lätlane Kirils Malinovskis. “Kehala võistlusega olengi kõige rohkem rahul. Vastased olid tugevad, olud keerulised ja hooaeg lõppes Eesti meistritiitliga.”

Kehala kvalifikatsioonis kogus Altmets neljandana 81 punkti, parim oli Passer 83,5-ga. “Esimene sõit toimus märjal rajal, läksin kindla peale välja ja teenisin 81 punkti. Teises sõidus võtsin riski, et skoori parandada. Rada oli enamjaolt kuiv, kuid keskosas väike lõik märg ja sinna sattudes läks auto spinni,” rääkis Altmets.

Tandemitest tõi Altmets ühe olulisemana välja võidu lätlase Martinš Immermanise üle 16 parema seas. “Enne minu sõitu oli Passeri ja Malinovskise tandemsõit, nägin, et Passer kukkus välja. Kui mul õnnestus Immermans alistada ning liikuda edasi veerandfinaali, olin sellega astunud suure sammu tiitlile lähemale. Pinge langes oluliselt.”

Juunioride karikasarja arvestuses kogus Altmets kokkuvõttes 298 punkti, Pro klassi sõitja Siim Oskar Hääl sai 257 ja Street klassi võistleja Karl Rebane 230 punkti. Selles arvestuses osalevad automaatselt kõik EAL-i noortelitsentsiga võistlejad klassist olenemata.

Kehala võistlusega lõppesid ka Street klassi Eesti karikavõistlused. Hooaja kokkuvõttes oli parim Allan Bubnovski (317,25 punkti), teine Dennis Karpov (314) ja kolmas Martin Lain (284,25). Viimase võistluse esikolmik oli Karpov, Bubnovski ja Jaan Kontkar.

Pro klassi Eesti meistrivõistluste viimane etapp toimub eeloleval nädalavahetusel Riias. Kehalas peetud eelviimase etapi võitis Frederik Strelkov, teise koha sai Ragnar Viinapuu ja kolmanda Ao Vaida. Viimase etapi eel juhib sarja Strelkov 392 punktiga, Karel Piirojal on teisena 366,5 ja Viinapuul kolmandana 331,5 punkti.

Kehalas sõideti ka driftihooaja superfinaal, mille paarissõitudesse pääsevad Pro, Semipro ja Street klassi kaheksa paremat. Võistluspaarid moodustatakse paremusjärjestuse alusel kvalifikatsiooni tulemuste põhjal. Võitis Strelkov (Pro), teine oli Viinapuu (pro) ja kolmas Oskar Raud (Semipro). Parim Street klassi sõitja oli Karpov.

Järgmine driftivõistlus peetakse Riias 4.-6. oktoobrini. Bikerniekil sõidetav Grand Finals on Semipro Balti ning Pro Eesti, Balti, Livonia ja NEZ etapp.