Reklaam sulgub sekundi pärast

145 osalejaga Piiroja karikasari jätkub laupäeval

Enne laupäeval, 23. juulil sõidetavat Piiroja Karika neljandat etappi on sarjas punkte kogunud 145 sõitjat.

Foto: Pille Russi

Hooaja kaks esimest etappi sõideti jaanuaris, esimesel osales 96 võistlejat, teisel 74. “Rajameistrite tubli töö ja ilmaolude toel oli rada ideaalses korras kuni võistluste lõpuni. Ladusalt kulgenud võistlus võimaldas enne pimeda saabumist seekord ka superfinaali läbi viia, kus pinevust jagus lõpumeetriteni,” kirjutas EAL pärast teist etappi. Veebruaris sõidetud kolmandal osavõistlusel startis 90 sõitjat.

Piiroja karikasarja on sõidetud juba 14 aastat. Suunatud on see eelkõige rahvasportlastele, kuid väga oluline on ka noortele võistlemisvõimaluse pakkumine. Sarja üks korraldaja ja Eesti Autospordi Liidu rallikrossikomitee esimees Mati Kask toob välja, et kõik väiksemad krossisarjad – Piiroja, Tarvastu, Aluvere, Misso ja superkross – on olulised ka rallikrossi meistrisarja vaates. „Neist sarjadest kasvavad välja meistrisarja osalejad,“ lisas ta.

Laupäevasel võistlusel on tavapäraselt Piiroja Karikale kavas nii eraldistardist rahvasprint kui ühisstardist rahvakross. Võistlussõidud algavad kell 9.45.

Punktitabeliga on võimalik tutvuda siin.