Reklaam sulgub sekundi pärast

Žalgirise uus täiendus loodab, et endine tiimikaaslane Kevin Durant mängib karjääri lõpus Euroliigas

Edmond Sumner (vasakul) ja Kevin Durant
Edmond Sumner (vasakul) ja Kevin Durant

29. novembril andis Leedu kõrgliigas ja Euroliigas mängiv Kaunase Žalgirise korvpalliklubi teada, et sõlmis lepingu 193 cm pikkuse ja 27-aastase ameeriklase Edmond Sumneriga.

Žalgirise uus täiendus on varem esindanud korvpalliliigas NBA kolme klubi (Indiana Pacers, Brooklyn Nets, Charlotte Hornets) ning G-liigas Indiana Mad Antsi meeskonda. 

Sumner pääses NBA-sse 2017. aastal drafti 52. valikuna, jäädes Indiana Pacersi meeskonda kuni 2022. aastani, mil sõlmis lepingu Brooklyn Netsiga. Eelmisel suvel oli tal leping ka Charlotte Hornetsiga (pidas neli kohtumist), kuid 24. oktoobril loobuti sellest lepingust.

27-aastane mängumees on NBA-s mänginud kokku 161 põhihooaja mängus, visates keskmiselt 6,2 punkti, võttes 1,5 lauapalli ja andes 1,1 korvisöötu mängu kohta. Tema NBA karjääri tipphetkeks on 2023. aasta aprillis toimunud kohtumine, kui ta viskas Washington Wizardsi vastu 29 punkti.

Sumner loodab, et Brooklyn Netsis tema meeskonnakaaslaseks olnud NBA superstaar Kevin Durant külastab tema ja Žalgirise ühte Euroliiga kohtumist sel hooajal või mängib karjääri lõpus ise selles liigas, kirjutab Basketnews.com.

2019. aastal käis Kevin Durant praegusel Müncheni Bayerni keskmängijal Serge Ibakal saates "Kui näljane sa oled?" rääkimas, et karjääri lõpus Euroopas mängimine ei tunduks halb mõte.

"Tahaksin mängida oma viimast hooaega Barcelonas. Euroliiga on paremuselt teine liiga maailmas," sõnas Durant toona.

35-aastane NBA superstaar külastas oma endise meeskonnakaaslase (Mike Jamesi) kutsel 2022. aastal ühte AS Monaco kohtumist Euroliigas.

Nüüd on teisel Duranti endisel meeskonnakaaslasel ees Euroliiga debüüt. Leedu klubi värske täiendus peaks tulema Žalgiris eest esimest korda väljakule kohtumises Berliini ALBA vastu.

Küsimusele, kas Sumner esitaks sarnase kutse (nagu tegi Mike James) Durantile , et too Euroliiga mängu Kaunasesse vaatama tuleks - vastas Sumner optimistlikult.

"Ta võib tulla küll. Mulle meeldib KD. Ta oli suurepärane meeskonnakaaslane ja suurepärane inimene. Loodetavasti jõuab ta siia. Ta ütles alati, kui on NBA-ga lõpetanud, et siis ta tahab siia mängima tulla."

"Vaatame, kas see ka tegelikult ka juhtub, kuid ma usun seda, sest ta lihtsalt armastab korvpalli mängimist."