Viis kaugviset tabanud Kadri-Ann Lass tegi Soome kõrgliigas hiilgava esituse

Kadri-Ann Lass
— FOTO: EKL

Euroopas mängivatel Eesti naiskorvpalluritel on paljudel võistkondlikus plaanis hooaeg alanud raskelt ning Mailis Pokk, Greeta Üprus ja Kadri-Ann Lass pole liigamängudes saanud veel võidurõõmu tunda.

Seevastu Maaja Bratka kodunaiskond on võitnud kõik senised kohtumised. Individuaalses plaanis oli lõppenud nädala suurimaks staariks Soome kõrgliigas palliv Kadri-Ann Lass, kes tegi ühe väga korraliku mängu ja ühe superesituse.

POOLA, OBLK

Poola naiste kõrgliigas pidid Mailis Pokk ja Poznan (0-2) ka meistrivõistluste teises voorus vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 57:84 alla Wroclawi (1-1) naiskonnale. Kusjuures avapoolaja kaotas Poznan vaid nelja punktiga (43:47).

Eestlanna teenis mänguaega 17 minutit ning viskas 2 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 0/2), hankis ühe lauapalli ja tegi 2 pallikaotust.

Poznani resultatiivseimaks kerkis 13 silma kogunud Natalia Rutkowska, võitjate poolel viskas Robbi Ryan edukaimana 18 punkti ja hankis ka 5 lauapalli ning kolm naist said kirja 13 silma.

32-aastane Pokk on Poola kõrgliigas tänavu senise kahe mänguga kirja saanud keskmiselt 21 minutit, 4 punkti, 3 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 44%, kolmestel 0% ning vabaviskeid eestlanna veel teeninud pole.

Sel nädalal võõrustab Poznani naiskond Bydgoszczi (0-2), kellel on samuti esimesest kahest voorust ette näidata vaid kaotused.

SAKSAMAA, DBBL

Saksamaa naiste kõrgliigas jätkasid Greeta Üprus ja Marburg (0-3) kahjuks kaotuste lainel, kui nädalavahetusel jäädi võõrsil 56:74 alla seni samuti võiduta olnud Halle MBC (1-2) naiskonnale.

Eestlanna viibis väljakul 21,5 minutit ning kogus selle ajaga 6 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/7, vabavisked 1/1), 2 lauapalli, ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga.

Marburgi poolel keegi kahekohalise punktiskoorini ei küündinud, resultatiivseimana viskas Marianna Byvatov 9 silma. Võitjate edukaim oli 23 punkti ja 6 lauapalli kirja saanud Taylah Simmons.

30-aastane Üprus on Saksamaa kõrgliigas tänavusel hooajal kolme kohtumisega kirja saanud keskmiselt 19,5 minutit ning kogunud selle ajaga 5 punkti, 2 lauapalli ja 0,6 resultatiivset söötu. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 37,5%, kolmestel 20% ning vabavisetel 100%.

Järgmiseks vastaseks on Marburgil koduväljakul Osnabrück (2-1), kes viimati pidi vastu võtma oma selle hooaja esimese kaotuse.

SOOME, Korisliiga

Kahjuks jätkavad endiselt võiduta ka Kadri-Ann Lass ja BC Nokia (0-3), kes pidid Soome naiste kõrgliigas läinud nädalal vastu võtma kaks kaotust.

Esmalt jäädi võõral väljakul 69:74 alla HBA-Märsky (1-1) naiskonnale.

Mitmekülgselt tegutsenud eestlannal oli kahjuks kehv viskepäev, kui ta kogus 30 minutiga 6 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 0/6), 9 lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

BC Nokia edukaimana viskas Ellen Järvinen 21 punkti ja hankis 7 lauapalli, võitjate poolel kerkisid esile 22 punkti ja 5 vaheltlõiget kirja saanud Tiia Talonen ning 19 punkti ja 11 lauapalli kogunud Lilli Onnela.

Nädala teises matšis pidid Lass ja BC Nokia koduplatsil tunnistama tabeliliidri PeKa (3-0) paremust numbrtega 95:78.

Meie jaoks on rõõmustav see, et Lass tegi oma naiskonna eest hiilgemängu, kui kogus 33 minutiga 27 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 5/7, vabavisked 4/4), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 2 viskeblokeeringut ja ühe pallikaotuse. Eestlanna efektiivsustegur oli 34.

Eevi Seppi lisas BC Nokia poolel 13 punkti ja Ninni Salmi panustas 11 silma ja 6 lauapalliga. Võitjatel kogusid lausa kuus naist kahekohalise punktiskoori, parimana sai Jade Williams kirja 16 silma, 12 lauapalli ja 6 korvisöötu.

28-aastane Lass on Soome kõrgliigas tänavusel hooajal kolme kohtumisega kirja saanud keskmiselt 28,7 minutit ning kogunud selle ajaga 11 punkti, 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 1,7 vaheltlõiget ja 2 viskeblokeeringut. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3%, kolmestel 31,3% ning vabavisetel 100%.

Järgmiseks vastaseks on BC Nokial ToPo (1-0) naiskond, kellega ristatakse piigid võõral väljakul.

HISPAANIA, LF Challenge

Erinevalt teistest Euroopas mängivatest eestlannadest on Maaja Bratka ja tema kodunaiskond Zamora (3-0) Hispaania tugevuselt teises liigas liikumas vaid võitude najal, kui viimati alistati võõrsil 67:64 Lima-Horta (0-3).

Eestlanna tegi 31 mänguminutiga väga korraliku esituse, kui sai selle ajaga kirja oma tiimi paremuselt teise tulemusena 12 punkti (kahesed 6/10), omade parimana 7 lauapalli (neist 4 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Efektiivsusteguri (14) järgi oli Bratka võitjate edukaim.

Zamora resultatiivseimana viskas Zoe Hernandez 13 punkti, Sarah Polleros lisas 10 silma. Kaotajate poolel paistis kõige enam silma Sieza N'Bionewe, kes sai kirja 17 punkti ja 15 lauapalli.

32-aastane Bratka on Hispaania tugevuselt teises liigas tänavusel hooajal kolme kohtumisega kirja saanud keskmiselt 18 minutit ning kogunud selle ajaga 7,3 punkti, 3,7 lauapalli ja 1,0 vaheltlõiget. Tema kahepunktivisete tabavus on olnud 60%, kolmestel 40% ning vabavisetel 100%.

Järgmises voorus võtab Zamora koduväljakul vastu Paterna (0-3) naiskonna, kellel tänavu samuti seni veel võiduarve avamata.

SUURBRITANNIA, WBBL

Tea Adamsi kodunaiskond Caledonian Gladiators alustas mänge naiste Eurocupi sarja D-alagrupis, kui kodusaalis jäädi napilt 62:66 alla šveitslaste Fribourgile. 25-aastane Adams oli mänguks küll üles antud, aga jäi Gladiatorsi poolelt ainsana kogu kohtumiseks pingile.

Caledonian Gladiatorsi poolel kogus Katharine Tudor resultatiivseimana 14 punkti ja Mathilde Domenger viskas 12 silma. Võitjate kasuks tõi Abigail Fogg 18 punkti ja 8 lauapalli ning Katelyn Shumate kogus kaksikduubli 12 silma ja 14 lauapalli.

Eurocupi alagrupiturniiri teises voorus sõidab Gladiators külla Prantsusmaa naiskonnale BLMA, kes avavoorus sai tulemusega 74:62 jagu leedulaste Klaipeda Neptunasest. Liigahooaega alustab Caledonian Gladiators alles 27. oktoobril, kui külla sõidetakse Sheffieldile.