Viimsi pääses esimese meeskonnana poolfinaali

Kristaps Gluditis (vasakul) ja Karl-Johan Lips
Kristaps Gluditis (vasakul) ja Karl-Johan Lips — FOTO: Viimsi/Sportland Facebook

Eesti korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria kolmandas omavahelises kohtumises võttis Viimsi/Sportland koduväljakul napi 66:60 võidu TalTech/OPTIBETI üle ning pääses 3:0 seeriavõiduga poolfinaali.

Koduväljakul mänginud Viimsi resultatiivseimad olid täna Devin Harris ning Ronalds Zakis kumbki 16 ja Karl-Johan Lips 14 punktiga. Alar Varraku juhendatava meeskonna parimatena viskasid Oliver Metsalu 22 ja Kristaps Gluditis 12 silma. Kogu statistika nähtav siit.

Teistes paarides on BC Kalev/Cramo juhtimas seeriat Tallinna Kalev/Audentese vastu 2:0. Sama seis on ka Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ja Keila KK seerias (Tartu juhib 2:0). Kõige põnevam on seis Avis Utilitas Rapla ja valitseva Eesti meistri Pärnu Sadama seerias, kus mõlemad meeskonnad on suutnud koduväljakul võidu võtta (1:1).

ENNE KOHTUMIST:

Põhihooajal võtsid mõlemad meeskonnad omavahelises mängus koduväljakul kindla võidu. Viimsi võitis detsembris toimunud kohtumise 101:75 ning veebruaris võttis TalTech oma koduväljakul 91:77 võidu.

Veerandfinaalide avakohtumises sai Viimsi/Sportland koduväljakul 85:79 võidu. Karl-Johan Lips tõi võitjate parimana 21 punkti ja 11 lauapalli. Ronalds Zakis toetas Viimsi meeskonda 17 ja Devin Harris 15 silmaga. TalTechi resultatiivseimad olid lätlane Kristaps Gulditis 21 ja ukrainlane Anatoly Shundel 15 punktiga.

Seeria teises kohtumises võttis Viimsi võõrsil 88:77 võidu ning läksid kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 juhtima.

Teises mängus olid Viimsi resultatiivseimad kaks keskmängijat, Malik Toppin tõi 21 ja Ronalds Zakis 18 punkti. Devin Lee Harris toetas meeskonda 14, Karl-Johan Lips 13 ja Egert Haller 11 silmaga. TalTechi parimatena viskasid Gregor Ilves 19 ja Kristaps Gluditis 17 silma.