Viienda järjestikuse võidu noppinud TalTech/OPTIBET noolib turniiritabeli neljandat kohta

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas alistas veebruari keskpaigast saati võidulainel püsiv TalTech/OPTIBET võõrsil Tartu Ülikool Maks & Mooritsa meeskonna kindlalt 81:68, Pärnu Sadam kaotas võõrsil BK Liepājale.

Esimese kolme minutiga 8:1 ette rebinud tallinlased lõpetasid avaveerandi siiski vaid kahepunktilise paremusega 16:14. Teisel perioodil pääsesid võõrustajad Patrik Saali vabaviskest kohtumist esmakordselt juhtima 22:21. Neljaminutilise mängu järel kasvas vahe juba 9 silma peale, 32:23.

Rööbastelt maha läinud veduri peatamiseks võttis TalTech/OPTIBET-i peatreener Alar Varrak arupidamisaja. Plaanid kandsid vilja, sest poolajavile eel suudeti vastaseid kostitada koguni 18 punktiga, lastes enda korvi visata vaid kolm silma, 41:35.

Kuigi teist poolaega alustasid resultatiivselt tartlased, valitsesid järgnenud minuteid pealinlased. Perimeetrilt ladusid järjepanu täpseid viskeid Erik Keedus, Brandon Childress, Joosep Heinla ning Ralf Küttis. Kolme ja poole minuti järel juhtisid külalised juba 20 punktiga 61:41. Viimase veerandaja võitis Lõuna-Eesti võistkond küll 19:13, kuid rivaalidele ohtlikuks saada ei õnnestunud.

PUNKTID

Emmanuel Wembi 13 (2 p 6/12, vv 1/2), Märt Rosenthal 10 (2 p 3/5,  vv 4/7), Adomas Drungilas 10 (2 p 3/6, 3 p 1/4, vv 1/2), Braxton Huggins 10 (2 p 4/6, vv 2/2) –Childress 19 (2 p 4/13, 3 p 2/6, vv 5/7), Keedus 16 (2 p 3/3, 3 p 3/9, vv 1/2), Küttis 12 (2 p 1/3, 3 p 2/4, vv 4/4).

Tallinna meeskond on kogunud 17 võitu ja 8 kaotust, mis annab võiduprotsendi järgi turniiritabelis kolm mängu vähem pidanud KK Viimsi/Sportlandi (15 võitu, 7 kaotust) järel viienda koha. Tartu Ülikool Maks & Moorits püsib endiselt kaheksa võidu ja 14 kaotusega 9. kohal.

Alar Varraku hoolealuste viimane vastasseis põhiturniiril leiab aset 25. märtsil TalTechi spordihoones, kui võõrustatakse BK Ventspilsi meeskonda.

PÄRNU SADAM NAASEB LÄTIST KAOTUSEGA BK LIEPAJA MEESKONNALE

Viimati 16. veebruari peetud mängus BK Ogrele alla vandunud Pärnu Sadam pidi täna taas Läti meeskonna vastu kaotusekibedust tundma, jäädes BK Liepājale alla 70:84.

Kohtumist suurepäraselt alustanud pärnakate 7:0 algedu lahtus avaveerandi keskpaigas. Perioodi lõpuks jäädi juba tagaajajarolli 15:20.

Teise veerandaja alguses kaheksa punktiga taga olnud suvepealinlased võrdsustasid viieminutilise mänguaja järel seisu 25:25. Punkt-punkti mängus kulgenud periood lõppes samuti võrdselt 38:38.

Riietusruumist naastes jätkus tasavägist heitlust veel paari minuti jagu. Sestpeale initsiatiivi haaranud võõrustajad võtsid 40:40 viigiseisult ette 15:4 spurdi, 55:44. Perioodi lõpuks kärpisid pärnakad pisut vahet. Otsustavale kümnele minutile mindi vastu 6-punktilises kaotusseisus 54:60.

Viimase veerandaja esimeste minutitega kümme vastuseta jäänud punkti visanud lätlased murdsid jõulise avaldusega külaliste vastupanu. Kaks minutit enne lõpusireeni vahe veel kaheksapunktiliseks võidelnud Pärnu Sadam väljakuperemeeste triumfi enam väärata ei suutnud ning turniiritabelisse tuli teine järjestikune kaotus numbritega 70:84.