Achille Polonara
Achille Polonara — FOTO: Scanpix

Itaalia koondisega korvpalli MM-il mänginud ning igapäevaselt Euroliigas Virtus Bologna meeskonnas palliv Achille Polonara naasis pärast vähist võitu saamist eile õhtul väljakule, kui aitas koduklubi 99:70 võidule Tortona üle.

Eelmisel hooajal Kaunase Žalgirises mänginud Polonara liitus sel suvel Virtus Bolognaga ning tegi Itaalia klubiga 2-aastase lepingu. 9. Oktoobril andis Achille Polonara koduklubi aga teada, et 31-aastane mängumees peab mõneks ajaks korvpallist pausi tegema kuna mehel diagnoositi vähk

Itaalia mängijal diagnoositi munandivähk, peale mida läbis Polonara keemiaravi ja ta jäi rohkem kui kuuks ajaks palliplatsilt kõrvale. Vahepeal 32-aastaseks saanud Polonara tuli pühapäeval tagasi, et mängida oma esimest mängu kahe kuu jooksul.

Polonara astus väljakule, kui esimese veerandaja lõpuni oli jäänud 43 sekundit -  mõlemad meeskonnad aplodeerisid talle.

Kokkuvõttes veetis Polonara väljakul kaheksa minutit ja viskas viis punkti, tehes kaks korvi, millest üks oli kolmene, mis pani Segafredo Arena neljandal veerandajal rõõmust rõkkama.

"Kaks kuud on olnud pikk aeg, loodan, et mul läheb edaspidi hästi. Olen väga õnnelik," sõnas Polonara pärast 99:70 võitu.

Virtuse peatreener Luca Banchi õnnitles mängijat pärast kohtumist.

"Loodan, et ta tundis fännide ja kogu Itaalia korvpallikogukonna kiindumust, sest tema peale mõeldi alati, kus iganes me ka ei viibinud. Me jätkame sellel teel ja proovime viia ta seisundisse, mis võimaldab tal võimalikult kiiresti jätkata oma rolli meeskonnas, kuhu ta saabus suurte ootustega, nii tema kui ka meie jaoks,“ lõpetas treener.