Eesti U20 korvpallikoondise vastane Tbilisis toimuval B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste pronksimängus on Soome.

Kohtumise võitja pääseb A-divisjoni, kaotaja jätkab B-divisjonis.

Vaata kohtumist alates kella 18.00-st siit:

Enne kohtumist:

Gruusias, Tbilisis toimuval U20 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniiril pidi Eesti koondis poolfinaalis kahe kaotuseta tiimi omavahelises heitluses tunnistama Serbia 73:58 (16:12, 24:8, 26:16, 12:17) paremust.
Avapoolajal vaid 20 punkti visanud Eesti esinduse kõige mustemad momendid tulid teisel perioodil, mis kaotati lõpuks 16 punktiga. Kolmandal veerandil tuldi aga võitluslikult mängu tagasi ning vähendati vahe ühekohaliseks. Neljandal veerandil aga uue käigu jaoks enam rammu polnud ning pühapäeval tuleb leppida pronksikohtumisega.

Joonas Riismaa viskas Eesti koondise resultatiivseimana 24 minutiga 19 punkti, hankis 4 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget. Markus Ilver panustas 12 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisööduga, Kasper Suurorg tõi 9 silma, 7 lauapalli ja 2 vaheltlõiget.

Serbia U20 koondise parimaks tõusis 17 punkti, 7 lauapalli ja 2 vaheltlõiget kirja saanud Mihailo Boskovic, Vojin Medarevic tõi 16 silma ning Mihailo Musikic ja Nikola Manojlovic lisasid kumbki 10 punkti.

"Alustasime mängu hästi, aga kahjuks ei pannud kolmeseid ära. Tegelikult olid poisid tublid ja igati äge mäng oli. Teisel veerandajal Serbia muutis taktikat, pani teistsuguse koosseisu ning hakkas meie vastu vahetama. Meil rütm kadus, aga nemad said kindluse kätte ja turvalise edu sisse. Kolmandal veerandil tegime omakorda meie oma mängus muudatuse ja tulime mängu tagasi. Aga lõppkokkuvõttes oli Serbia täna parem. Pole mõtet pead liiva alla peita ja tuleb seda tõde tunnistada," kommenteeris Eesti U20 rivistuse peatreener Alar Varrak.

Finaalis kohtuvad eile Eesti alistanud Serbia ning meie põhjanaabritel selja prügiseks teinud Islandlased.