Erik Makke paremal
Erik Makke paremal — FOTO: Siim Semiskar

Audentese Spordikeskuses peetavatel noortekoondiste Läänemere mängudel avas teisel päeval võiduarve Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondis, kes alistas 84:75 Soome.

Eesti alustas bravuurikalt võites esimese veerandaja 21:8. Poolajaks olid soomlased kosunud ja poolajale mindi Eesti napil juhtimisel 43:40. Kolmas veerandaeg ja kogu mäng kuulusid siiski kindlalt Eestile, kirjutab basket.ee.

Suurepärast enesekindlust näitas Eesti kolmpunktiviske joone tagant tabades 30st pealeviskest lausa 17 (tabavus 56%). Üleplatsimeheks kerkis selles kohtumises Erik Makke, kes viskas 33 punkti. 11 punkti tõid Herman Tamm ja Stefan Vaaks. Soomlaste edukaim nende kapten Olavi Suutela 25 punktiga.

Enne homseid kohtumisi on kõigil MU18 neljal koondisel turniiritabelis võit ja kaotus, sest tänases teises kohtumises alistas Läti Rootsi 81:71 ning avas sellega sarnaselt Eestile võiduarve. Homme kell 13:15 kohtuvad Soome ja Rootsi ning 17:45 Eesti ja Läti.

Peatreener Kris Killing: „Täna tegime selle ära, mida ootasime juba eile.“

Vaata Makke viskekontsert üle: (video / Eesti korvpalliliit)