Nikola Mirotic
Nikola Mirotic — FOTO: Scanpix

Hispaania korvpalli kõrgliigas alustasid oma veerandfinaalseeriat viimastena põhiturniiri võitja Barcelona ja kaheksandana lõpetanud Valencia.

Koduväljakul mänginud Barcelona sai lõpuks kindla 84:74 võidu ning asus kahe võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima. Võitjate poolelt tõid parimatena Nikola Mirotic 27 (kolmesed 7/10) ning Tomas Satoransky ja Kyle Kuric kumbki 14 punkti. Kaotajate resultatiivseimad olid Chris Jones 18 ja Jared Harper 15 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

Teistes paarides on juba avakohtumised peetud. Real Madrid alistas 95:68 Gran Canaria, Malaga Unicaja sai 72:59 võidu Lenovo Tenerife üle ning Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi kaotas avakohtumises 91:99 Joventut Badalonale.

Teise kohtumise peab eestlaste koduklubi teisipäeval (30.05) võõrsil võitma, kuna veerandfinaalid mängitakse ACB liigas kahe võiduni. Kaotuse korral on Baskonia jaoks hooaeg lõppenud. Vaata kohtumist TV3 Sport 2 telekanalilt (otseülekande algus 21.55).