Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Saun! Eesti korvpallikoondis koduväljakul Saksamaa vastu ei saanud

Mullu novembris võõrsil MM-valikmängus Saksamaa alistanud Eesti meeste korvpallikoondis võttis täna koduväljakul vastu tugeva koosseisuga sakslased ning pidi tunnistama külaliste kindlat 57:88 (11:18, 11:13, 16:36, 19:21) paremust.

 

Mängu alustasid esimestel minutitel paremini eestlased, kui pooleteise minutiga mindi juhtima 5:0. Seejärel avas punktisumma ka Saksamaa ning esimene veerand lõppes külaliste juhtimisel 11:18. Poolajani suutis Eesti Saksamaaga sammu pidada ja riietusruumi mindi 9-punktilises kaotusseisus. Riietusruumist tulles tuli välja Saksamaa suurepärase hooga ning suurendas eduseisu 29-punktini. Viimasele veerandile mindi vastu 38:67 skooriga ning lõpptulemuseks kujunes 57:88.

 

Eesti koondise resultatiivseimad olid Maik-Kalev Kotsar 13 ja Sander Raieste 12 punktiga. Kahekohalise punktisumma sai kirja ka Matthias Tass, kelle arvele jäi 10 silma. Saksamaa ja kogu kohtumise parim skooritegija oli Christian Sengfelder, kes kogus 23 punkti. Teda toetas 21 silmaga Isaac Bonga.

 

Visketabavus oli parem Saksamaal, kes tabas väljakult visked 42% Eesti 36% vastu. Lauavõitluses domineeris selgelt külalismeeskond, kes võttis 50 lauapalli ja neist 18 ründest. Eesti sai 32 lauapalli, millest 5 saadi rünnakul.

 

Eesti koondise peatreener Jukka Toijala sõnul tema arvates tänane mäng tahtmise taha ei jäänud. “Tahtsime, aga tundus, et mõne mehe mängupraktika ei olnud okei. Me proovime ikka trennis seda demonstreerida, aga kui ei saa rünnakul õnnestumisi, siis tundus, et läks kaitses ka kolmas veerand kehvasti. Mõlemad võistkonnad viskasid esimesel poolajal väga väga halvasti. Tundus, et töö käib ainult kaitses. Kui me oleksime siin saanud natukene paremini tehtud, siis oleks mäng võinud olla teistmoodi. Ütleme nii, et Saksamaa näitas täna oma taset,” ütles Toijala.

 

“Saksamaa ei üllatanud. Eks nad ole pikk võistkond. Pikad poisid kolme ja kahe peal, füüsiline võistkond. Eks me oleme pettunud, et me ei saanud paremini hakkama. Kindlasti oleme pettunud. Aknad on niimoodi, et sa ei saa siin jääda nutma. Peame vaatama, mis meil oli valesti ja vaatame, mida me saame teha paremini Iisraeli vastu,” arvas peatreener.

 

Toijala arvates tuli nüüd praktikat juurde. “Peame kõiges olema paremad. Eksisime nii kaitses kui rünnakul. Võib-olla, et me polegi sellise koosseisuga mänginud. Sellised väikesed detailid nagu söödad kellele jne. Need ei ole veel sees, aga loodame ja usume, et saame paremini hakkama pühapäeval,” lisas ta.

 

Peatreeneri arvates on Iisraeli võistkond Saksamaast erinev. “Nad ei ole nii suured ja füüsilised. Nad on väga aktiivsed ja agressiivsed. Seal on tagaliin väga kogenud ja häid mänge näidanud. Saksamaal olid pikad ka. Ja eks (Dennis) Schröder ongi maailmatasemel ja üks Euroopa paremaid mängujuhte. Iisraeli vastu on natuke teistmoodi,” ütles Toijala.

 

Samuti ei uskunud koondise loots, et täismaja kuidagi mängu mõjutas, vaid ta soovis tänada fänne, kes toetasid meeskonda algusest lõpuni.

 

Maik-Kalev Kotsari sõnul sai saatuslikuks vastast füüsilisus. “Nad tulid füüsilisemalt peale, võtsid rohkem laudasid. Nad võtsid ründelauda, meil jäi kaitselauas mehed välja blokeerimata. See andis neile võimaluse, et eest ära minna. Lisaks veel paaris kohas kaitses ei mänginud me piisavalt tugevalt. Nad sai paar lihtsat viset. Kvaliteetne meeskond nagu nad on, kui nad vabaks jätta, siis nad panevad kotti,” ütles Kotsar.

 

Eesti koondise resultatiivseimaks tõusnud mängumees ei arva, et asi trenni taga on, sest kõigil on sama palju trenni tehtud. “See ei ole tegelikult sellise füüsilise ettevalmistuse pealt, vaid mõtestatuse ja meelestatuse pealt. Nad olid poolajal riietusruumist tulles rohkem valmis,” leidis ta.

 

Kotsari sõnul mõjutab uute meest lisandumine koondisega ikka mängu. “Kõik mängijad pole koos mänginud. Kogu aeg on mõned üksikud inimesed, kes on vigastustega väljas olnud. Praegu praktiliselt kõik olemas. Eks see ikka vajab harjumist, aga kokkuvõttes ei saa selle taha pugeda,” lisas Kotsar.

 

“Saksamaa ei üllatanud. Nad on kogu aeg tublid olnud ja hästi mänginud. Täna mängisid ka agressiivselt ja hästi. Sengfelder on üldse hea skoorija, aga teised kaks pikka, nad küll palju ei skoorinud, aga nad olid kogu aeg agressiivsed ja nad olid jõuks korvi all,” arvas Kotsar.

 

Järgmiseks mänguks valmistudes tuleb eestlase sõnul panna rõhku sellele, et minnakse mängule 100%. “Ei ole see, et kui asjad ei lähe meile meelepäraselt, siis anname lihtsalt alla, vaid me peame ikka täiega edasi panema ja lõpuni mängima,” ütles ta.

Ka Kotsar oli seda meelt, et pea täismaja ees mängimine ei seganud, vaid publiku ees on hea mängida sellise rahva ees. “Kahjuks ei suutnud fännidele anda head elamust siin. Õpime sellest.”

 

Eestil on kogunud viies mängus kaks võitu ja kolm kaotust. Järgmise mängu peab Eesti pühapäeval, kui võõrsil minnakse Tel Avivis vastamisi Iisraeliga.