Video: Partizani keskmängija Mathias Lessort sai vastase löömise eest kopsaka rahatrahvi ja kolmemängulise mängukeelu

Mathias Lessort
Mathias Lessort — FOTO: Scanpix

13. märtsil toimunud korvpalli ABA liiga kohtumises Belgradi Partizan ja Belgradi Crvena Zvezda vahel vastasele kallale läinud Partizani keskmängijat Mathias Lessorti karistati kolmemängulise mängukeelu ja 10 000 euro suuruse rahatrahviga.

Mathias Lessortile määrati ABA liigas peetud derbi kohtumises juhtunud inetu intsidendi pärast kolmemänguline mängukeeld (ABA liigas) ja 10 000 euro suurune rahatrahv, kirjutab eurohoops.net.

Algselt palus Crvena Zvezda meeskond ABA liiga juhtkonnal prantslasele määrata hooaja lõpuni mängimise keeld, kuid ABA liiga otsustas, et piisab kolmemängulisest mängukeelust ja rahatrahvist.

 

Eelnev lugu:

Eile õhtul (13. märtsil)  toimunud korvpalli ABA liiga kohtumises said kokku kaks suurt vihavaenlast, ehk Belgradi Partizan ja Belgradi Crvena Zvezda.
 
Nagu nende kahe meeskonna vahelistes mängudes juba tavaks saanud, siis ei suudetud ka seekord ilma erinevate vahejuhtumita kohtumist ära pidada.

Taas oli üks osaline Partizani keskmängija Mathias Lessort, kes seekord otsustas peale lõpuvilet kallale minna Zvezdas mängivale 22-aastasele Filip Petruševile. 

Vaata seda olukorda siit:

 

Kahe mängumehe vaheline pinge sai selles kohtumises alguse juba varem.

 

Mathias Lessort vabandas avalikult juhtunu pärast järgmisel päeval (14. märtsil). Partizani 27-aastane keskmängija tunnistas oma süüd Filip Petrusevi löömises, kuid lisas, et oli provotseeritud ja tundis vajadust ennast kaitsta.

Lessort: “Esiteks tahan vabandada fännide ja inimeste ees kes meid toetavad ja nende ees, kes armastavad seda spordiala – vabandan et niimoodi reageerisin ja ennast halvast küljest näitasin. “

“Sportlastena peaksime alati näitama eeskuju ja meelekindlust igas olukorras.”

“Siiski tahan rõhutada, et esimest korda 9 aasta jooksul professionaalselt korvpalli mängides olin ma sellise juhtumi keskel.”

“Tundsin vajadust ennast ja oma väärikust kaitsta pärast arvukaid provokatsioone ja pärast seda, kui see isik (Petrusev) mind neljandal veerandajal lõi. Löök polnud valus, aga piisav, et seda hinge võtta.”

“Kui need oleksid olnud vaid sõnad, poleks ma üldse reageerinud.”

“See ei ole vabandus tehtule, kuid usun, et fännid kes eilset mängu vaatasid, nägid mis juhtus. Tõde on see, et ma ei rünnanud, vaid reageerisin. Kahjuks tegin seda valel viisil, mida korvpalliväljakul juhtuda ei tohiks,” rääkis Lessort Mozzartsportile.