Video: Noorkorvpallur, kandideeri Audentese spordigümnaasiumisse!

Jukka Toijala
Jukka Toijala — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eesti tasandil väga häid sporditulemusi saavutanud põhikooli lõpetavatele noorsportlastele käib vastuvõtt järgmiseks õppeaastaks Audentese spordigümnaasiumisse. Avaldusi kooli kandideerimiseks ootab Eesti Korvpalliliit hiljemalt 28. veebruaril, kirjutab basket.ee.

Avaldus esita SIIN!

 

 

KUUS PÕHJUST MIKS ÕPPIDA AUDENTESE SPORDIGÜMNAASIUMIS

 

1. Paned aluse oma kahesele karjäärile

Spordigümnaasiumis panustad enda arengusse võrdselt nii koolitöös kui ka spordis: enamik päevast veedetaksegi treenides ja õppides. Tänu sellele lood eeldused jõuda tulevikus tippu nii spordis kui ka mõnes teises valdkonnas.
 

Õppursportlaste arengusse panustavad meie koolis tipptreenerid, kogemustega õpetajad ja muude alade spetsialistid.

 

2. Õppetöö on paindlik ja võimaldab omandada ka abitreeneri kutse

 

Õpe toimub riikliku õppekava alusel ja kestab enamasti kolm aastat. Eesti Olümpiakomitee eriloal saavad meie parimad õppursportlased vajaduse korral jaotada 12. klassi läbimise individuaalõppekava alusel kahele aastale.

Õppursportlased saavad gümnaasiumi jooksul läbida treenerikoolituse üldainete kursuse ning sooritada oma spordieriala liidu juures erialaeksami, omandades abitreeneri kutse (EKR-i tase 3).

 

3. Päevaplaan on põhjalikult läbi mõeldud

Tallinna üksuses õpitakse ja treenitakse kahes vahetuses. Mõne ala puhul algab päev hommikul kohe treeninguga, pärast seda on koolitunnid ja õhtul toimub veel üks treening. Teisel vahetusel on hommikul kaks-kolm koolitundi ja seejärel treening, pärastlõunal jätkub õppetöö ning päeva lõpus toimub teine treening.

 

4. Treeningu- ja võistlustingimused on tasemel

 

Tallinna üksuse treeningud toimuvad peamiselt Audentese spordikeskuses: õppursportlaste käsutuses on kergejõustikuhall ja -staadion, pallimängusaalid, maadlus- ja judosaalid, ujula, tõstesaal, akrobaatikalinnak, lasketiir ning tennisehall.

 

Võistkonnaaladel pööratakse mängijate individuaalse arengu kõrval tähelepanu ka taktikalistele nüanssidele.

Nii võrk- kui ka korvpalli eriala õppursportlased osalevad Eesti pallimängusarjades ja näiteks Balti liigas kooli võistkonnana. Käsipallitüdrukud ja -poisid esindavad võistlustel eri meistriliiga klubisid.

 

5. Süüa saad hästi ja elada võid mugavas õpilaskodus

Toitlustamine on tagatud õppetöö ja treeninglaagri perioodil olenevalt treeningukoormusest kas kolm või neli korda päevas.

Õpilaskodus on kahe- ja kolmekohalised toad, kus muu hulgas on olemas nii internetiühendus kui ka WiFi. Treeningutest saavad õpilaskodu elanikud taastuda saunas, samuti on nende käsutuses pesumasinad ja -kuivatid.

 

6. Tervise eest hoolitsevad asjatundjad

Spordimeditsiini SA ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinik seisavad hea selle eest, et spordigümnaasiumi õppursportlased oleksid terved ning saaksid vigastuse korral parimat võimalikku ravi ja abi oma ala tippspetsialistidelt.

 

Näiteid spordimeditsiini ja taastusravi võimalustest:

kaks koormustesti aastas;
igapäevane arstitugi koos mitmekesise raviga;
lihashooldus;
vigastusi ennetavad tegevused, mille eest kannavad hoolt üldkehalise ettevalmistuse treener Raigo Toompuu ja füsioterapeut Harvis Mill;
uuenduslikud taastumisvahendid: jäävann, seljavenituspink, aktiivse kompressiooni seade Game Ready, füüsikalise ravi aparatuur ja tulevikus võimalusel ka külmakamber.
 

Treenerid

 

Audentese spordigümnaasiumi poiste osakonda juhendavad järgmisel kolmel aastal peatreenerina Aivar Kuusmaa ning abitreeneri rollis jätkab Martin Rausberg.

 

Viimased seitse aastat Audentese spordigümnaasiumi tüdrukute korvpalliosakonda juhendanud Marko Parkoneni leping lõpeb käesoleva hooajaga ning Eesti Korvpalliliit koostöös Audentese spordigümnaasiumiga otsib uut peatreenerit.

 

Noorte korvpallurite treeningtöö ning kehalise ja vaimse heaolu eest hoolitsevad ka üldkehalise ettevalmistuse treener Raigo Toompuu, füsioterapeut Harvis Mill ja vaimne treener Kristel Kiens.

 

Audentese spordigümnaasiumi lõpetanud korvpallureid

 

Mehed: Gregor Arbet, Indrek Kajupank, Martin Dorbek, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar, Taavi Jurkatamm, Siim-Markus Post, Ron Arnar Pehka (kuldmedal), Sander Raieste (hõbemedal), Kristian Kullamäe (hõbemedal), Matthias Tass, Carlos Jürgens, Oliver Suurorg (kuldmedal), Ran Andre Pehka (kuldmedal), Jaan Erik Lepp (kuldmedal).

 

Naised: Kadri-Ann Lass (kuldmedal), Maaja Bratka, Mailis Pokk, Birgit Piibur, Jane Svilberg, Janne Pulk, Johanna Eliise Teder.

 

Täiendavat infot vastuvõtu kohta saab Audentese spordigümnaasiumi treeneritelt ning Eesti Korvpalliliidult.

 

Audentese spordigümnaasiumi poiste korvpalliosakonna vastuvõtt

 

2023/2024 hooaja poiste korvpalliosakonna õppursportlaste vastuvõttu korraldavad peatreener Aivar Kuusmaa ning abitreener Martin Rausberg.

 

Aivar Kuusmaa – [email protected], +372 50 30 720
Martin Rausberg – [email protected], +372 56 666 364
 

Audentese spordigümnaasiumi tüdrukute korvpalliosakonna vastuvõtt

 

2023/2024 hooaja tüdrukute korvpalliosakonna õppusportlaste vastuvõttu korraldavad Marko Parkonen koostöös Eesti Korvpalliliiduga.

 

Marko Parkonen (tüdrukute peatreener kuni 30.06.2023) – [email protected], +372 5615 6872
Kaspars Majenieks (ENG/RUS) – [email protected], +372 5304 6765
Kaarel Sibul – [email protected], +372 5017 109
 

Audentese spordigümnaasiumisse vastuvõtu tingimustega saab tutvuda SIIN.