BC Jonava tähistamas võitu
BC Jonava meeskond tähistamas võitu — FOTO: BC Jonava Facebook

Leedu korvpalli kõrgliiga pakkus korraliku üllatuse Jonava meeskond, kes lükkas möödunud pühapäeval veerandfinaalseerias välja põhiturniiri kolmandana lõpetanud BC Wolvesi.

Kahe võiduni peetavas seerias võttis põhiturniiri kuues meeskond Jonava alustuseks võõrsil napi 80:76 võidu ning kindlustas teises kohtumises koduväljakul saadud 80:75 võiduga koha poolfinaalis.

Ootamatult poolfinaalist välja jäänud Wolvesi näol on tegemist väga ambitsioonika klubiga, kes on välja öelnud, et unistab mängimisest isegi Euroliigas. Selle hooaja kõige nimekaim liige on/oli 33-aastane Jeffery Taylor, kes mängis 2015-2022 hooajal Madridi Reali ridades. Veerandfinaalis Taylor kaasa ei teinud.

Lisaks kuulusid sellesse uude ja rikkasse klubisse hooaja jooksul veel mõned päris tuntud mängumehed, näiteks Eric Buckner, Adas Juškevicius ja Mindaugas Lukauskis. Kogu seda punti juhendas enamus hooaega legendaarne Rimas Kurtinaitis, kes on treenerina tulnud kolmel korral EuroCupi võitjaks. Hiljem võttis juhtimise üle 53-aastane Kestutis Kemzūra.

Jonava kohtub poolfinaalis BC Rytasega, kes alistas oma veerandfinaalseerias 2:0 Klaipeda Neptunase. Kaunase Žalgiris ootab oma poolfinaali vastast täna õhtusest mängust, kus vastamisi Kristian Kullamäe koduklubi Panevežyse Lietkabelis ja Utena Juventus (seeria seis 1:1).