Victor Wembanyama
Victor Wembanyama — FOTO: Scanpix

Eile toimus teine päev Pariisi olümpiamängude valikturniiril. Läti sai šokk kaotuse koduareenil Filipiinidelt. NBA superstaarid Giannis Antetokounmpo ja Victor Wembanyama hullasid oma koondistega.

Suurim üllatus toimus eile Riias, kui Läti pidi tunnistama Filipiinide 89:80 paremust. Võitjate parim oli Justin Brownlee 26 silmaga, lätlaste suurim skoorija oli Rodions Kurucs, 18 punktiga. Filipiinide parim Brownlee jäi napilt ka kolmikduublist ilma, nimelt võttis mängumees 9 lauapalli ning andis 9 resultatiivset söötu.

Kohtumise tipphetked:

Samal õhtul mängis ka Kreeka ja Giannis Antetokounmpo koduareenil Dominikaani Vabariigiga. Giannis tõusis üleplatsimeheks, visates 32 punkti. Kreeklane mängis kokku platsil 18 minutit ning oli platsil täpne 100%, visked 11/11.

Samuti hullas ka igapäevaselt San Antonio Spursis mängiv prantslane Victor Wembanyama. Prantsusmaa kes korraldab tänavusi olümpiamänge mängis ettevalmistusmängus Türgiga, kus Prantsusmaa võitis kohtumise koguni 50 punktiga, 96:46. Wembanyama arvele kogunes pea 20 minutiga 24 punkti. Lisaks võttis Wembanyama 6 lauapalli ning andis 4 resultatiivset söötu. Türklaste parim oli Sertac Sanli 11 punktiga.