Video: Kullamäe tegi Bilbao eest võiduka debüüdi

Kristian Kullamäe
Kristian Kullamäe — FOTO: FIBA.basketball

Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket alustasid Hispaania korvpalli kõrgliiga hooaega koduväljakul kindla 95:73 võiduga MoreBanc Andorra üle.

Kullamäe teenis ametlikus debüütmängus Bilbao eest 10,5 minutit ning sai selle ajaga kirja 9 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 2/3, vabavisked 1/1). Meeskonna parimana viskas Adam Smith 15 silma. Andorra resultatiivseim oli Markel Starks 14 punktiga. Kogu statistika nähtav siit.

Kohtumise tipphetked:

ENNE KOHTUMIST:

24-aastane Kristian Kullamäe liitus selleks hooajaks Bilbao Basketi meeskonnaga, kes eelmise hooajal lõpetas Hispaania kõrgliigas 12. kohaga. Kokku teeniti 14 võitu ja 20 kaotust. Lisaks jõuti FIBA Meistrite liigas teise ringi ehk 16 parema meeskonna hulka, kus jäädi L-alagrupis Tenerife, Murcia ja Darüssafaka järel neljandaks ja edasi kaheksa parema sekka ei pääsetud.

Kullamäel on Hispaania kõrgliiga kogemus olemas, sest hooajal 2021-22 mängis ta San Pablo Burgose eest 15 kohtumises.

Möödunud hooajal mängis Kullamäe Leedus (Lietkabelises). Eurocupil oli Kullamäe kolmestes protsent lõppenud hooajal 34 ning ta tõi keskmiselt 11 punkti, võttis 3,2 lauapalli ja andis 3,6 korvisöötu kohtumise kohta. Leedu liigas tabas Kristian kolmeseid 41%-lise tabavusega ning viskas keskmiselt 13,0 punkti, võttis 3,0 lauapalli ja andis 3,7 korvisöötu mängu kohta.