Video: Kullamäe ja Bilbao teenisid Hispaania kõrgliigas kolmanda võidu

Kristian Kullamäe keskmine
Kristian Kullamäe keskmine — FOTO: Surne Bilbao Basket Facebook

Kristian Kullamäe ja Bilbao Basket teenisid Hispaania korvpalli kõrgliigas Murcia üle koduväljakul 77:68 võidu

Kristian Kullamäe teenis 15 mänguminutiga kaks punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/3) ja kaks resultatiivset söötu. Võitjate parimana viskas hooajal 2019-2020 Kalev/Cramos mänginud Sacha Killeya-Jones 18 silma. Melwin Jan Pantzar ja Alejandro Reyes toetasid Bilbao meeskonda kumbki 12 punktiga. Kaotajate resultatiivseimad olid rootslased Simon Birgander 15 ja Ludde Hakanson 13 silmaga. Kogu statistika nähtav siit.

24-aastase eestlase koduklubile oli see ühe kaotuse kõrval kolmandaks võiduks. Ühtlasi tõusis Bilbao hetkel ACB liiga tabelis 5. kohale. Vaata tabeliseisu SIIT.

Kohtumise tipphetked:

ENNE KOHTUMIST:

24-aastane Kristian Kullamäe liitus selleks hooajaks Bilbao Basketi meeskonnaga. Avakohtumises läheb eestlase koduklubi vastamisi (24.09) koduväljakul Andorra meeskonnaga.

Eelmise hooajal lõpetas eestlase uus koduklubi Hispaania kõrgliigas 12. kohaga. Kokku teeniti 14 võitu ja 20 kaotust. Lisaks jõuti FIBA Meistrite liigas teise ringi ehk 16 parema meeskonna hulka, kus jäädi L-alagrupis Tenerife, Murcia ja Darüssafaka järel neljandaks ja edasi kaheksa parema sekka ei pääsetud.

Kullamäel on Hispaania kõrgliiga kogemus olemas, sest hooajal 2021-22 mängis ta San Pablo Burgose eest rotatsioonimängijana 15 kohtumist.

Eurocupil oli Kullamäe kolmestes protsent lõppenud hooajal 34 ning ta tõi keskmiselt 11 punkti, võttis 3,2 lauapalli ja andis 3,6 korvisöötu kohtumise kohta. Leedu liigas tabas Kristian kolmeseid 41%-lise tabavusega ning viskas keskmiselt 13,0 punkti, võttis 3,0 lauapalli ja andis 3,7 korvisöötu mängu kohta.

Bilbao meeskonna eest on Kullamäe alustanud hästi. Hooaja avakohtumises aitas eestlane oma koduklubi 95:73 võiduni MoraBanc Andorra üle. Kristian viskas 10,5 minutiga 9 punkti. Teises kohtumises tuli tunnistada Baskonia 72:92 paremust, kuid Kullamäe tegi taas hea esituse, kui viskas 12 punkti, võttis kaks lauapalli ja andis kolm resultatiivset söötu. Viimati peetud ehk kolmandas ACB liiga mängus teenis Bilbao magusa 78:77 võidu Obradoiro üle. Kullamäe sai kirja 10 punkti ja 3 lauapalli.