Video: Kreeka korvpallifännid põletasid mängu ajal Iisraeli lippu

Kreeka fännid põletasid Iisraeli lippu
Kreeka fännid põletasid Iisraeli lippu — FOTO: Kuvatõmmis videost

Siim-Sander Vene koduklubi Jeruusalemma Hapoel sai korvpalli Meistrite liiga veerandfinaalseeria teises kohtumises võõrsil kindla 78:94 kaotuse Ateena AEK käest. Kahe võiduni peetava seeria seis on nüüd 1:1.

Siim-Sander Vene sai 16 mänguminutiga kirja kaheksa punkti (kolmesed 2/3, vabavisked 2/2) ja kaks lauapalli. Hapoeli resultatiivseim oli Levi Randolph 28 silmaga. AEK parimatena tõid Brynton Lemar 24 ja Akil Mitchell 14 punkti. 

Esimesel poolajal ja teise poolaja alguses pidid kohtunikud Kreeka ja Iisraeli fännide tõttu mitu korda mängu katkestama. Enamus tegevusi jäi kaadri taha, aga nüüd on internetis levimas videod, kus Kreeka klubi Ateena AEK fännid ühel hetkel hakkasid Iisraeli lippu põlema panema. See ajas otseloomulikult Jeruusalemma Hapoeli poolehoidjad marru. Lisaks lasti saalis ilutulestikku ja loobiti üksteist erinevate esemetega. 

Nagu mitmed Iisraeli väljaanded on kirjutanud, hakkasid Kreeka fännid Iisraeli toetajaid erinevate asjadega loopima. Üks fännidest sai selle käigus vigastada, kirjutab Tomer Givati ​​Israelist Hayom.

AEK fännid loopisid vastasfänne paugutitega ja hakkasid põletama Iisraeli lippu, samas nähti areenil ka mitmeid Palestiina lippe.

“Alates hetkest, kui me tribüünile sisenesime, olid seal mitmeid otse meie silmadesse suunatud lasereid, ilutulestikku lasti otse tribüünile, õnneks need ei tabanud kedagi.”

Vahepeal lubati kogu saal publikust tühjaks teha, aga seda siiski ei tehtud. Enne kolmanda veerandaja algust andis mängukuulutaja teada, et protseduur (kogu saal tühjaks) tehakse ära, kui teisel poolajal tuleb ette kasvõi üksainus konflikt.

 

 

Otsustav kolmas kohtumine toimub 19. aprillil Iisraelis.