Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Konontšuk tegi Saksamaal võiduka debüüdi

Artur Konontšuk
Artur Konontšuk — FOTO: Kuvatõmmis videost

23-aastane Artur Konontšuk, kes liitus 24. jaanuaril Saksamaa kõrgliigas mängiva EWE Baskets Oldenburgi meeskonnaga, tegi eile õhtul oma uue koduklubi eest võiduka debüütmängu.

Konontšuki uus koduklubi võttis koduväljakul magusa 91:85 võidu neist turniiritabelis eespool oleva Ludwigsburgi üle.

200 cm pikkune eestlane sai debüütmängus 16,5 minutiga kirja viis punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3) ja viis lauapalli. Oldenburgi parimatena viskasid Ebuka Izundu ja DeWayne Russell kumbki 18 silma. Kaotajate resultatiivseim oli 25-aastane ameeriklane Jayvon Graves, kes tõi üleplatsimehena 26 punkti. Kogu statistika nähtav siit.

Kohtumise tipphetked:

 

Saksamaa kõrgliiga tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

 

ENNE KOHTUMIST:

Artur Konontšuk, kes liitus kaha hooaja vahel BC Kalev/Cramost Hispaania kõrgliigaklubi Granadaga ning sealt vähese mänguaja tõttu lahkuda soovis, leidis 24. jaanuaril omale uue koduklubi Saksamaalt.

21. jaanuar (2024) pidas Konontšuk oma viimase kohtumise Granada särgis, kui kodusaalis jäädi suurelt 61:94 alla Barcelonale. Eestlane teenis mänguaega 11,5 minutit ning sai kirja ühe lauapalli ja ühe korvisöödu.

Granada peatreener Pablo Pin rääkis pressikonverentsil, et Konontšuk soovib saada rohkem mänguaega, mida tal võimalik endal anda ei ole ning kui eestlasel lahkuda ei lubataks, siis oleks ta (Konontšuk) jätkanud edasi professionaalselt.

Lisaks mainis Pin, et Konontšukil oleks võibolla vaja olnud vahepealset astet, enne siirdumist ACB liigasse, kuid lisas lõpetuseks, et eestlast ootab ees suur karjäär.

Konontšuki arvele jäi Granada eest 16 kohtumist, 1,9 punkti ja 1,4 lauapalli keskmiselt mängu kohta.

Eestlase uus koduklubi hoiab hetkel Saksamaa kõrgliigas kaheksa võidu ja üheksa kaotusega 10. kohta. Järgmise kohtumise peab Oldenburg 27. jaanuaril kodusaalis turniiritabelis kuuendal kohal paikneva Ludwigsburgi vastu.

Oldenburgi peatreeneriks on endine Maik-Kalev Kotsari juhendaja (2020-2022 Hamburg Towers) 40-aastane hispaanlane Pedro Calles.