Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Jukka Toijala – meil on väga töökas ja motiveeritud võistkond

Jukka

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub FIBA World Cup 2023 Qualifiers viiendas valikmängude aknas koduväljakul 11. novembril Rootsiga ning mõned päevad hiljem võõrsil Soomega.

Eesti rahvuskoondis, kes jõudis MM-valikmängude teise ringi ehk Euroopa 24 tugevaima riigi sekka, kuulub ühte alagruppi Soome, Rootsi ja Sloveeniaga ning eelmisest ringist tuttavate Saksamaa ja Iisraeliga. Kaheksa mängu järel asub Eesti koondis alagrupis kuuendal kohal, kui kaheksast mängust on võidetud kaks, vahendab Eesti Korvpalliliit. 

Rootsi ehk Eesti koondise reedene vastane Saku Suurhallis, on kaheksa mänguga kogunud kolm võitu ning viis kaotust, kui korra on alistatud Soome ning Iisrael ja eelmisest ringist tugev Horvaatia koondis, kes jäi valikmängude teisest ringist välja. 

Soome koondis, kellega Eesti kohtub tuleva nädala esmaspäeval (14.11), kindlustas aga augusti lõpus toimunud valikmängude aknas esimese Euroopa koondisena koha MM-finaalturniiril, mis peetakse 2023. aastal Filipiinidel, Jaapanis ja Indoneesias.

Eesti meeste korvpallikoondise koosseis: 

Kristian Kullamäe
Kasper Suurorg
Märt Rosenthal
Mikk Jurkatamm
Leemet Böckler
Robert Valge
Hugo Toom
Artur Konontšuk
Joonas Riismaa
Kregor Hermet
Mihkel Kirves
Siim-Sander Vene
Kristjan Kitsing
Matthias Tass