Hispaania U20 korvpallikoondis alistas finaalis 69:61 Leedu ning krooniti A-divisjoni Euroopa meistriks.

Võitjate parimad olid Ruben Dominguez 17 ja Michael Caicedo Sanchez 13 punktiga. Leedu resultatiivsemad olid Mantas Rubstavicius 15 ning Dovydas Butka 11 silmaga. Kogu statistika nähtav SIIT

Finaalmäng täispikkuses:

Kohtumise üks vägevamaid sooritusi:

ENNE KOHTUMIST:

Leedu ja Hispaania kuulusid mõlemad A-divisjonis C-alagruppi. Kui Hispaania läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega, siis Leedu pääses veerandfinaali üle noatera.

Hispaania alistas kohe avamängus 75:65 tänase finaalivastase Leedu. Siis mängiti 88:71 üle Tšehhi ning lõpetuseks võeti suur 89:58 võit Ukraina üle.

Leedukate teekond alagrupis oli peale kaotust Hispaaniale järgmine. Kohe kaotati otsa ka teine kohtumine, kui 69:71 jäädi alla Ukrainale. Viimases kohtumises võeti aga ülisuur 108:66 võit Tšehhi üle, mis ühtlasi tagas ka alagrupist teisena edasipääsu. Kusjuures edasi pääseti tänu paremale korvide vahele.

Korvid

16 parema hulgas sai Hispaania 83:60 jagu Poolast ja Leedu 75:70 Saksamaast.

Veerandfinaalis purustas Hispaania Belgia koondise 95:71 ning Leedu oli 89:79 parem Prantsusmaast.

Poolfinaalis sai Hispaania 84:75 jagu Iisraelist ja Leedu omakorda 67:63 Montenegrost.

Pronksikohtumises alistas Montenegro 86:77 Iisraeli (Montenegro parimana viskas Fedor Zugic 22 punkti, Iisraeli eest kerkis resultatiivseimaks Gilad Levy 25 silmaga).