Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Eesti korvpallikoondis sai Rootsi käest napi kaotuse

Eesti korvpallikoondis sai MM-valikmängus Saku Suurhallis valusa 82:87 kaotuse Rootsi käest.

Foto: FIBA.basketball

Eesti parimatena tõid täna Kristian Kullamae 24 (kolmesed 6/10), Artur Konontsuk 14 (kolmesed 4/6) ja Matthias Tass 13 punkti. Rootsi resultatiivsemad olid Ludvig Hakanson 24 ning Tobias Borg 20 silmaga. Kogu statistika nähtav SIIT

Eesti koondis jätkab valikturniiri mänge esmaspäeval Soome vastu.

J-alagrupi tabeliseis:

ENNE KOHTUMIST:

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub FIBA World Cup 2023 Qualifiers viiendas valikmängude aknas koduväljakul 11. novembril Rootsiga ning mõned päevad hiljem võõrsil Soomega.

Eesti rahvuskoondis, kes jõudis MM-valikmängude teise ringi ehk Euroopa 24 tugevaima riigi sekka, kuulub ühte alagruppi Soome, Rootsi ja Sloveeniaga ning eelmisest ringist tuttavate Saksamaa ja Iisraeliga. Kaheksa mängu järel asub Eesti koondis alagrupis kuuendal kohal, kui kaheksast mängust on võidetud kaks. 

Rootsi ehk Eesti koondise reedene vastane Saku Suurhallis, on kaheksa mänguga kogunud kolm võitu ning viis kaotust, kui korra on alistatud Soome ning Iisrael ja eelmisest ringist tugev Horvaatia koondis, kes jäi valikmängude teisest ringist välja. 

Võrreldes septembris toimunud FIBA EuroBasket 2022 finaalturniiriga on Eesti rahvuskoondise nimekirjas suured muudatused. EM-finaalturniiril osalenud koondisest on nädala alguses avaldatud 14-mängijalises nimekirjas neli mängijat - Siim-Sander Vene, Kristian Kullamäe, Matthias Tass ja Kristjan Kitsing. Väljakule jooksevad nimetatud neljast mängumehest ainult kolm, kuna Kristjan Kitsingut vaevab tervisemure, mis jätab ta mängust Rootsiga eemale.

Lisaks Kitsingule jääb mängust Rootsiga eemale Leemet Böckler.

Eesti meeste korvpallikoondise koosseis mänguks Rootsiga

Kristian Kullamäe

Märt Rosenthal

Kasper Suurorg

Joonas Riismaa

Mikk Jurkatamm

Robert Valge

Hugo Toom

Artur Konontšuk

Kregor Hermet

Siim-Sander Vene

Mihkel Kirves

Matthias Tass

Peatreener: Jukka Toijala

Abitreener: Heiko Rannula

Abitreener Indrek Reinbok