Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO: Alexela 3×3 Haapsalu 2022

3x3

Laupäeval, 9. juunis toimus Haapsalus, Wiedemanni Spordihoones Alexela 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste X etapp, kus mängisid U13 ja U15 poisid ning meeste eliitsari ehk World Tour.

U13 sari: seis on viigis
Pea kaheksa tunniseks kulgenud spordipäeva alustasid U13 nooremehed, kus finaali jõudsid taaskord sarja favoriidid ehk Spaaturistid ja Rae/Kiili SK. Teekond finaali ei olnud siiski jalutuskäik, kuna Spaaturistidele andsid poolfinaalis kõva vastasseisu KK Viimsi/GAG KK ning Rae/Kiili SK-le esmakordselt sarjas mänginud Kvl/Ehitus. Viimasest kahest jäi pronksimängus 17-8 peale Tartu taustaga Kvl/Ehitus.

Rae/Kiili SK ja Spaaturistid on sel suvel Alexela 3×3 EMV sarjas kohtunud kuus korda, kõik korrad finaalis. Kolmel korral (Viimsi, Orissaare ja Jõhvi) jäi peale Rae/Kiili SK, kolmel korral (Vasalemma, Võsu II ja Haapsalu) olid esikohal Spaaturistid.

U13 sarjas on jäänud veel kaks põhihooaja turniiri – 24. juuli Võsu III ning 30. juuli Kohtla-Järve. Eesti meistriks saab võistkond, kes võidab 6. augusti finaalturniiri.

 

U15 konsumi juusturullid said mängu selgeks
3×3 suve Viimsis kaheksanda, Keilas kuuenda, Jõhvis kümnenda ning Orissaares neljanda kohaga lõpetanud Konsumi juusturull on lõpuks mängu käima saanud ning võtnud võidud nii Võsu II kui Haapsalu 3×3 etappidelt.

Peamiseks vastaseks on sarja senine liider Rae/Nyimage. Kolmas koht Mehaanikutele, kes sarjas on varem pronksi saanud ka Võsu II ning Keila etapilt.

 

Päeva mäng: World Tour poolfinaal
Kuigi päeva teises pooles alustanud meeste eliitsarjas võis kõike juhtuda ja osaliselt ka juhtuski, kui A-alagrupis turniiri esimese asetuse saanud Team Estonia U21 võistkond surnud ringiga jäi play-offist eemale, siis paljud ei kahelnud, et tulenevalt võistlussüstemist saavad poolfinaalis omavahel kokku Haljala NGU/Estonia nime all mängivad 3×3 koondise mängijad Karl-Johan Lips, Oliver Metsalu, Rait-Riivo Laane ja Jaan Puidet ning FIBA U23 Ravuste Liiga turniiriks valmistuvad ning Team Estonia U23 nime all mängivad Robin Kivi, Hendrik Eelmäe ja Aleksander Oliver Hint, kellele oli abis ka 25-aastane Mihkel Kirves.

Päeva põnevamaiks kujunenud mängu tasus oodata, kui minut enne lõppu, 19-19 seisult, viis Karl-Johan Lips Haljala NGU/Estonia 20-19 juhtima, kuid hetk hiljem lükkas Robin Kivi lahtise palli joone taga seisnud Hendrik Eelmäele, kes tabava kaugviskega tõi 21-20 võidu Team Estonia U23 tiimile.

Finaalis jalutas Team Estonia U23 tiim 19-12 üle Team Estonia U17 kandidaatidest ja Haljala NGU/Estonia ei andnud 21-9 erilist võimalust HPSL WT tiimil mõelda kolmandale kohale.  

 

3x3

 

Tõenäoliselt näeb mitmeid Haapsalus osalenud mängumehi juba järgmisel nädalavahetusel Pärnus, kus hetkel on ainult kolm vaba kohta ja sedagi vaid World Tour sarjas.

Alexela 3×3 Haapsalu etapi Google Photos pildigalerii leiab siit, tulemused play.fiba3x3.com lehelt. Täispikk peaväljaku otseülekanne on järelvaadatav video.basket.ee lehelt ja 3×3 Estonia YouTubest.

Turniiri otseülekandes loositi välja Alexela GPS reisimängu 100 eurose kinkekaardi võitja, kelleks oli Veiko Mäekivi.  

Kõikide Haapsalu etapil osalenud mängijate isiklikud skoorid leiad sellest failist, TOP12 on toodud välja ka allpool.