Reklaam sulgub sekundi pärast

Venemaal vangis olnud Brittney Griner vabastati vangivahetuses relvakaupmehe vastu

Venemaal narkootikumisüüdistusega vangis istunud Ameerika korvpallitäht Brittney Griner vahetati Venemaa relvakaupmehe Viktor Bouti vastu. President Biden ütles, et Griner naaseb USA-sse 24 tunni jooksul.

President Joe Bideni teate kohaselt saatis USA Brittney Grineri vastutasuks relvakaupmehe Viktor Bouti Venemaale.

President lisas: "Pärast seda, kui ta (Griner) oli Venemaal mitmeid kuid alusetult vangistatud ja kohutavates tingimustes hoitud, on ta lõpuks lennukis ja reisib koju."

Grineri kurnav 10 kuud kestnud katsumus lõppes vangide vahetusega, mis viidi läbi Abu Dhabi lennujaamas. USA ametniku sõnul möödusid Griner ja Bout teineteisest, kui nad Abu Dhabi lennujaamas lennukeid vahetama asusid.

Korvpallitähe abikaasa Cherelle Griner seisis Valges Majas president Bideni kõrval naise vabastamise kuulutamise ajal ja ütles, et on pärast oma elukaaslase vahistamist Moskvas üle elanud oma elu "mustemaid hetki".

Kuude jooksul avaldas ta Valgele Majale pidevalt survet, et need ei unustaks tema elukaaslast. 

"Kõige olulisem emotsioon mis mul praegu on, on siiras tänu president Bideni ja kogu tema administratsiooni eest. Ta lihtsalt mainis, et see töö ei ole lihtne ja see pole lihtne ka olnud."

Cherelle Griner ütles oktoobris, et on pärast kinnipidamist oma naisega vaid kaks korda telefoni teel rääkinud. Ta ütles toona, et WNBA liiga staar kartis, et ta lihtsalt unustatakse.