Veel üks tagasilöök Leedu korvpallikoondisele enne MMi

Vasakult: Lukas Lekavicius, Martynas Echodas ja Arnas Butkevicius
Vasakult: Lukas Lekavicius, Martynas Echodas ja Arnas Butkevicius — FOTO: Scanpix

Kaunase Žalgirise korvpalliklubi annab teada, et esmaspäeval tehti 30-aastasele Arnas Butkevičisusele hüppeliigese operatsioon. 196 cm pikkune mängumees peab korvpalliväljakutelt eemale jääma umbes kuueks nädalaks.

Operatsiooni käigus eemaldati Achilleuse kõõluse juurde tekkinud väljakasv. Operatsiooni viis läbi Rimtautas Gudas, kirjutab zalgiris.lt.

Butkevičius tundis Leedu kõrgliiga finaalseeria ajal valu jalas. Finaalseeria viimases kohtumises sai ta väljakule joosta vaid valuvaigistite toel.

Seoses operatsiooniga 30-aastane Žalgirise mängumees sel suvel Leedu korvpallikoondist ei esinda. Eemale tuleb jääda seega ka maailmameistrivõistlustest. Pärast taastusravi peaks Butkevicius väljakule jooksma 2023-2024. hooaja alguses.

Varem oli Leedu koondisele juba üks tagasilöök tulnud, kui Basketnews.com kirjutas, et nende andmetel ei saa Sacramento Kings`i superstaar Domantas Sabonis Leedut 2023. aasta FIBA MM-il aidata.

Basketnews`i reporter Lukas Malinauskas teatas oma sotsiaalmeedias, et Sabonisel jääb MM vahele pöidla vigastuse tõttu ning teda asendatakse AS Monaco mängumehe Donatas Motiejunase`ga.

 

Maailmameistrivõistlused saavad alguse 25. augustil ja kestavad kuni 10. septembrini. Leedu koondis mängib D-alagrupis, kus nende vastasteks on Egiptus, Montenegro ja Mehhiko.