Välismaal mängivad eestlannad tegid Euroopas ja ookeani taga vägevaid esitusi!

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: Scanpix

Välismaal mängivate Eesti naiskorvpallurite jaoks oli eelmine nädal suurepärane, kui Euroopas pallivad koondislased tegid suurepärased esitused ning saadi kirja ka võidud.

Ookeani taga tegi üliõpilasliigas NCAA oma senise karjääri parimad esitused Anna Gret Asi, kes kerkis kahes kohtumises omade resultatiivseimaks, vahendab basket.ee

Poola naiste kõrgliigas on Mailis Pokk alustanud vägeva hooga, kui ta oli ka oma teises kohtumises uue koduklubi Poznani eest väga heas hoos. Hetkel kenasti play off'i kursil olev Poznan (9-7) võitis lähirivaalist Lublini (9-7) naiskonda 75:69.

Algviisikus platsile jooksnud Pokk kogus 34 minutiga ühena üleplatsinaistest 19 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 4/5, vabavisked 1/1), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, 4 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Prantsusmaa tugevuselt teises liigas said Maaja Bratka ja Champagne Basket (6-6) võidulisa, kui 82:76 mängiti üle neist tabelis kõrgemal asuv Montbrison (7-5).

Algviisikus platsile läinud Maaja Bratka mängis 38 minutit ning kogus oma naiskonnas paremuselt teisena 16 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 2/3, vabavisked 2/3), 7 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Islandi naiste kõrgliigas teenisid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (1-15) hooaja esimese võidu, kui 62:55 mängiti üle Fjolnir (4-12).

Algrivistuses platsile pääsenud Üprus kogus 36 minutiga üleplatsinaisena 26 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 3/7, vabavisked 9/11), 4 lauapalli, 3 vaheltlõiget, 2 blokki, 4 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Hooaja alguses vahetusmängija rolli täitnud Anna Gret Asi näitas eelmisel nädalal säravaid esitusi, kuid tema kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls pidi leppima kahe kaotusega.

Kolmapäeval jäädi võõrsil 64:69 alla Iowa State Cyclonesile, keda jooksvas edetabelis hinnati riigi 18. ülikoolinaiskonnana. 25 minutit mänguaega saanud Asi tõi kohtumise parimana 15 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 1/3), andis ühe korvisöödu, kaotas 3 korral palli ning teenis 3 isiklikku viga. 20-aastase mängujuhi jaoks oli tegemist NCAA-karjääri punktirekordiga, tema eelmine tippmark oli 12 silma.

Laupäeval peetud mängus kaotati samuti võõrsil NCAA tugevuselt 15. naiskonnaks peetud Oklahoma Soonersile 93:97. Asi püstitas teist kohtumist järjest oma NCAA punktirekordi, visates võistkonna parimana 26 silma (kahesed 1/3, kolmesed 7/12, vabavisked 3/5). Lisaks hankis ta 32 platsil viibitud minutiga 6 lauapalli ja tegi 3 pallikaotust.

18 kohtumisega on tema kontosse keskmiselt jäänud 15,2 minutit, 6,9 punkti, 1,6 lauapalli ning 2,2 resultatiivset söötu.

Oklahoma State jätkab hooaega 13 võidu ja kuue kaotusega. Big 12 konverentsis on aga saldo kolm võitu ja neli kaotust, millega paiknetakse 10 võistkonna seas kaheksandal kohal.

Kahe kaotusega pidi läinud nädalal leppima ka Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State Cougars. Esmalt kaotati reedel kodus 44:51 USC Trojansile. Teder mängis 31 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 5 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/7), 3 lauapalli, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pühapäeval jäädi samuti kodus alla riigi edetabelis üheksandal kohal paiknenud UCLA Bruinsile 66:73. Teder viskas 24 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 2/4), hankis 3 lauapalli ja andis ühe tulemusliku söödu. Lisaks sai 22-aastane tagamängija kirja ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Teder on 19 kohtumisega kogunud keskmiselt 26,1 minutit, 8,6 punkti, 2,2 lauapalli ja 2,2 resultatiivset söötu.

Washington State’il on nüüd kirjas 13 võitu ja kuus kaotust. Pac-12 konverentsis ollakse kolme võidu ja viie kaotusega 12 tiimi hulgas kaheksandal kohal.

Hoopis paremini läks Anete Elisabeth Adleri kodunaiskonnal Rhode Island Ramsil, kes teenis lõppenud nädalal kaks võitu. Kolmapäeval alistati kodus kindlalt 75:49 Richmond Spiders. Adleri saldosse jäi 3 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/1), üks lauapall, üks korvisööt ja üks pallikaotus.

Pühapäeval saadi võõral väljakul 74:57 võit St. Bonaventure Bonniesi vastu. Adler jõudis 3 minutiga visata 4 punkti (kahesed 2/2), võtta ühe lauapalli, blokeerida ühe vastase viske ja teha ühe vea.

19-aastane tsenter on tänavu kaasa teinud üheksas kohtumises ja saanud neis keskmiselt 4,9 minutit mänguaega, visanud 1,8 silma, hankinud 0,8 lauapalli ja andnud 0,3 korvisöötu.

Rhode Island on sel hooajal võitnud 19-st mängust 16. Atlantic 10 konverentsis on võidetud kõik seitse mängu, millega hoitakse 15 võistkonna konkurentsis esimest kohta.

Marie Anette Sepa kodunaiskond Albany Great Danes alistas kolmapäeval võõrsil 64:60 Binghamton Bearcatsi, kelle ridades mängis aastail 2008-2012 Viive-Kai Rebane.

Sepp naiskonna võidumängus kaasa ei teinud. 20-aastane tagamängija on sel hooajal väljakul käinud 13 kohtumises ning tema keskmised numbrid on 4,3 minutit, 0,4 punkti, 0,5 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Albany on tänavu võitnud 13 ja kaotanud kaheksa mängu. America East konverentsis on saadud seitsmest mängust seitse võitu, mis annab neile üheksa võistkonna konkurentsis esikoha.