Vaata täna õhtul EuroCupi finaali, kus üheks vilemeheks on eestlane

Rain Peerandi
Rain Peerandi — FOTO: Scanpix

Eesti üks parimaid kohtunike Rain Peerandi sai määramise Eurocupi finaalmängule, kus vastamisi lähevad Gran Canaria ja Türk Telekom Ankara. Kohtumine algab Eesti aja järgi täna õhtul kell 22.00 (otseülekanne: TV3 Sport Open).

Sellel hooajal 15 Euroliiga mängu teenindanud Peerandile pole see esimene Eurocupi finaal. Viimati vilistas ta hooajal 2017/18 Lokomotiv Kuban Krasnodar vs Darussafaka Istanbul esimest finaalseeria kohtumist. Toona mängiti veel kahe võiduni. Sellel hooajal on kogu play-off seeria parim ühest mängust.

Ühte Eurocup play-off mängu on Rain Peerandi juba sellel aastal teenindanud, nimelt vilistas ta veerandfinaali Joventut Badalona vs Hapoel Tel Aviv vahel.

Türk Telekom alistas teel finaali alustuseks kaheksandikfinaalis Brescia meeskonna 77:69, seejärel oldi paremad veerandfinaalis Ratiopharm Ulmist 86:76 ning poolfinaalis lõpetati sel hooajal Eesti-Läti korvpalliliigas meistriks tulnud BC Promety teekond (76:74).

Gran Canaria teekond: Kaheksandikfinaalis alistati Bursaspor 72:66, veerandfinaalis Paris Basketball (kes lõpetas avaringis Kristian Kullamäe koduklubi teekonna) 104:74 ning poolfinaalis võeti napp 89:86 võit Joventut Badalona üle.

Mõlemad meeskonnad olid põhiturniiril B-alagrupis. Gran Canaria oli esimene ja Türk Telekom teine. Poolfinaalis kaotanud Prometey ja Badalona olid vastavalt A-alagrupi esimene ja teine. Seega suuri üllatusi play-offides seekord ei näinud.