Reklaam sulgub sekundi pärast

Vaata BC Kalev/Cramo lühidokumentaalfilmi tänavusest Meistrite liiga teekonnast

Mai alguses toimuva Meistrite liiga finaalturniiri eel avalikustas BC Kalev/Cramo oma Youtube’i kanalil Unibetiga koostöös valminud lühidokumentaalfilm “First Try – The Road to Basketball Champions League”, mis viib vaataja tagasi tänavuse hooaja esimesse poolde, kui BC Kalev/Cramo võitis septembris Tallinnas toimunud kvalifikatsiooniturniiri ning pääses esmakordselt mängima Meistrite liiga põhiturniirile. Film taaselustab ehedad emotsioonid ilusatest võitudest, valusatest kaotustest ning oma kommentaare jagavad peatreener Roberts Štelmahers ning mängijad Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, JeQuan Lewis ja Silas Melson.

Film vaatab tagasi kvalifikatsiooniturniiri võidule, põhiturniiri mängude meeleolukatele momentidele ning intervjuudes arutavad Roberts Štelmahers ja mängijad, mida tundis Silas Melson Prantsusmaal Strasbourgis pärast viimase sekundi keskjoone viset, miks ebaõnnestusid mõlemad mängud Belgia Oostende vastu, kuidas hakkama saada tiheda graafikuga ning kas võimalusel läbiksid mängijad Meistrite liiga teekonna uuesti. 

Esmakordselt Tallinnas peetud kvalifikatsiooniturniiril osalemine oli terve klubi jaoks suur ja oluline samm Euroopa korvpalli suunas ning muuseas ka suurepärane võimalus tuua Eesti publiku ette uut klubikorvpalli. Kuigi favoriitideks peeti varasemalt Meistrite liiga põhiturniiril osalenud Brose Bambergi ning Mornar Bari meeskondi, võttis BC Kalev/Cramo kolm järjestikust võitu ning kindlustas koha põhiturniirile. Tsiteerides Kalev Kruusi: “…aga kui keegi oli, kes seda uskus, siis olid need Kalev/Cramo treenerid ja mängijad ise…”.